jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۱۰۲۹   ۲۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۸

شمار مبتلایان در آستانه ۱۴۰ میلیون نفر

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا اعلام شد

شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۹ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۷۰۴ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۹۹۹ هزار و ۵۵۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۱۸ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۰۷ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۲.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۸ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کروناویروس در برزیل هم از ۱۳.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۶۵ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۱ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آنها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است.

به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۴ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۶ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۷ هزار، ایران با بیش از ۶۵ هزار، لهستان با بیش از ۶۰ هزار، آرژانتین با ۵۸ هزار، پرو با بیش از ۵۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۳ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۲ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۳۹ مبتلا، ۵۷۸ هزار و ۹۹۳ قربانی

۲.هند: ۱۴ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۷۴۰ مبتلا، ۱۷۴ هزار و ۳۳۵ قربانی

۳. برزیل: ۱۳ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۹۳ مبتلا، ۳۶۵ هزار و ۹۵۴ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۱۸۷ هزار و ۸۷۹ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۷۳ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۶۷۵ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۳۹۸ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۸۰ هزار و ۹۷۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۹۱ قربانی

۷. ترکیه: چهار میلیون و ۸۶ هزار و ۹۵۷ مبتلا، ۳۵ هزار و ۳۱ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۸۲۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۹۳۷ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۶۸۵ مبتلا، ۷۶ هزار و ۸۸۲ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۹۵ هزار و ۱۶ مبتلا، ۸۰ هزار و ۱۴۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، لهستان، آرژانتین، کلمبیا، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، شیلی، کانادا و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر