بسیاری از افراد صبح خود را با نوشیدن قهوه شروع می‌کنند

درمان کبد چرب با این نوشیدنی فرنگی

در حالی کبد چرب و دیگر بیماری های کبدی می‌توانند برای انسان بسیار خطرناک باشند که با نوشیدن قهوه در حد زیادی می‌توان به درمان بیماری کبد چرب کمک کرد.
کد خبر: ۱۳۱۰۲۲۳

به گزارش جام جم آنلاین، بسیاری از افراد صبح خود را با نوشیدن قهوه شروع می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر از فعالیت خود را آغاز کنند و به اصطلاح خواب از سرشان بپرد یا رخوت و خستگی بعد از ظهر را از تن به در کنند و سرحال شوند. اما فواید قهوه بیشتر از سرحال کردن است و به شیوه‌های دیگری نیز برای سلامتی، به ویژه سلامت کبد مفید است.

درمان چاقی از طریق ورزش و رژیم غذایی بدون شک پایه و اساس مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری کبد است اما نوشیدن حداقل چند فنجان قهوه هم میتواند معجزه کند.

موارد مطالعه شده، شامل بیش از ۳ هزار فرد مصرف کننده و ۱۳۲ هزار فرد غیر مصرف کننده قهوه نشان داده است که مصرف کنندگان قهوه ۳۹ درصد کمتر به نارسایی کبد مبتلا می شوند و البته مشخص نیست این فواید مربوط به کافئین است یا مواد تشکیل دهنده دیگری که در دانه‌های قهوه وجود دارد.

بیشتر جوامع علمی گوارش و کبد در دستورالعمل های خود برای بیماران کبد چرب بر رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش تأکید می کنندکه در صورت استمرار، این اصلاحات در سبک زندگی می تواند باعث بهبود کبد چرب و فیبروز کبدی و همچنین کاهش فشار خون و سرطان کبد شود.

پزشکان عقیده دارند که قهوه می‌تواند به عنوان یک اسلحه مهم در مبارزه با بیماری‌های کبدی ظاهر شود. گذشته از این، این دارو هم ارزان است و همیشه در دسترس است. اما نظر قطعی در مورد مقدار مصرف قهوه وجود ندارند.

فراموش نکنیم قهوه روی همه افراد تاثیر مثبتی ندارد و با وجود فواید زیادی که برای کبد دارد ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر را افزایش دهد.

منبع: آنا

برچسب ها: قهوه کبد چرب چاقی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها