هکرها قصد فروش اکانت های اینستاگرام را داشتند؛

حذف صدها حساب مسروقه در اینستاگرام

اینستاگرام صدها حساب مرتبط با یک گروه هکری که با استفاده از تاکتیک‌های خاص به سرقت و فروش مجدد آنها اقدام کرده بودند را غیرفعال کرد.
کد خبر: ۱۳۰۳۵۱۱

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، اعضای گروه هکری «OGUsers» از فیس بوک – شرکت مادر اینستاگرام – نامه های هشدار دریافت کرده اند که با هماهنگی مقامات قانونی بوده است.

این گروه به خصوص دنبال به دست آوردن نامهای کاربری خاص کمتر از پنج حرف مانند @h۴ck بوده اند که برای فروش مجدد در بازار ثانویه اکانت های اینستاگرام ارزشمند خواهند بود.

فیس بوک برآورد کرده که گروه OGUsers که از سال ۲۰۱۷ مشغول فعالیت است، عامل چنین مبادلاتی به ارزش میلیون ها دلار است. این اکانت ها هر یک می تواند هزاران یا ده ها هزار دلار قیمت داشته باشد.

برای نخستین بار است که اینستاگرام درباره مقابله با فروش مجدد و هک اکانت های اینستاگرام علنا صحبت کرده است. تیم امنیتی این شرکت نگران است که گروه OGUsers و گروه های نظیر آن فعالتر شده و از تاکتیک های تهدیدآمیز برای بدست آوردن آنچه که می خواهند، استفاه می کنند. فیس بوک با افشای این پروسه هک امیدوار است تمایل برای خرید این اکانتها کمتر شود.

چنین اکانتهایی معمولا از طریق حملات فیشینگ به دست می آیند که در آنها هکرها ایمیل هایی را ارسال می کنند که مدعی هستند از طرف اینستاگرام ارسال شده اند و کلمه عبور یا تعویض سیم کارت را می خواهند تا بتوانند شماره تلفن فرد را به دست آورده و کنترل حسابشان را بدست بگیرند. اما اخیرا فیس بوک شاهد آزارهای آنلاین و آفلاین و همچنان اخاذی برای بدست آوردن اکانت های ارزشمند بوده است.

با تجاری شدن اکانت های اینستاگرام، آنهایی که فالوورهای بالایی دارند، علامت تیک آبی گرفته اند یا نام کاربری محبوبی دارند بیشتر در معرض هک و فروش مجدد قرار گرفته اند. این شیوه برخلاف شرایط استفاده از سرویس اینستاگرام است اما ردگیری آن برای این شرکت دشوار است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اینستاگرام تلاش می کند اکانت های هک شده را به صاحب اصلی شان برگرداند اما از آنجا که هکرها ادعاهای متقاعد کننده ای درباره اکانت هایی که ندارند، مطرح می کنند، تشخیص صاحب واقعی اکانت دشوار است.

این شرکت برای حمایت از اکانت هایی که بیشترین آسیب پذیری را دارند، برنامه «فیس بوک پروتکت» را به آنها عرضه می کند که تاکنون فقط برای مقامات دولتی قابل دسترس بود. این برنامه از کاربران می خواهد امنیت کلمه عبور قویتری داشته باشند و تهدیدات را رصد می کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها