بروزرسانی ۷.۳.۰ برای تلگرام منتشر شد و چندین قابلیت جدید از جمله چت صوتی در گروه‌ها را به این پیام رسان اضافه کرد.
کد خبر: ۱۲۹۶۸۶۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،قابلیت ویس چت تلگرام تا حدی شبیه کانال‌های صوتی دیسکورد است و حالا گزینه چت صوتی برای ادمین گروه فعال شده است. پس از فعال شدن این قابلیت، اعضای گروه می‌توانند هر زمانی که می‌خواهند وارد چت صوتی شده و یا از آن خارج شوند.

قابلیت چت صوتی حین باز بودن اپ در دسترس است علاوه بر این می‌توان در اندروید با ایجاد ویجت شناور حین استفاده از اپ‌های دیگر نیز آن را فعال نگه داشت. قابلیت چت صوتی به نسخه دسکتاپ هم آمده که در آن می‌توان با استفاده از کلیدهای میانبر در ویندوز و macOS بدون نیاز به جابجا شدن بین پنجره‌ها صحبت کرد.

 

 

 

ابزار ویرایش تصویر تلگرام نیز بروزرسانی شده و حالا کاربران اندروید می‌توانند عکس‌ها را پس از ارسال ویرایش کنند و به آنها استیکر اضافه کرده و یا روی آنها نقاشی بکشند. علاوه بر این کاربران iOS می‌توانند تصویر دریافت شده را ویرایش کرده و آن را به فرستنده ارسال کنند.

حالا در نسخه اندروید می‌توان کارت حافظه SD را به عنوان مسیر پیش‌فرض ذخیره‌سازی فایل‌ها انتخاب کرد و کمی از حافظه داخلی گوشی را آزاد نمود. همچنین کاربران iOS می‌توانند با دنبال کردن مسیر Settings > Notifications > Announce Messages و فعال کردن گزینه Telegram از سیری بخواهند تا پیام‌های جدید را بخواند.

بروزرسانی‌های جدید همچنین چند اموجی متحرک به تلگرام اضافه می‌کند که آنها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 

 

 

بروزرسانی ۷.۳.۰ ابزار گزارش باگ‌ها و پیشنهادات را تلگرام اضافه کرده است. کاربران از این پس می‌توانند قابلیت‌های جدید را از درون اپ درخواست کرده و باگ‌ها و مشکلات برنامه را گزارش دهند. امکان لایک کردن و یا نظر دادن در مورد گزارش‌ها وجود دارد، بنابراین بقیه کاربران می‌توانند از آن حمایت کرده و یا در مورد درخواست‌ها بازخورد دهند.

«پاول دورف»، هم‌مؤسس تلگرام در پستی جداگانه در کانال شخصی خود اعلام کرد که سرویس درآمدزایی از سال ۲۰۲۱ به تلگرام می‌آید. وی افزود تمام قابلیت‌های فعلی رایگان می‌مانند اما در آینده تعدادی قابلیت پولی به تلگرام اضافه می‌شوند که مخصوص کسب و کارها خواهند بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها