jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۴۳۲   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۷

مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز از آتش‌سوزی گسترده در یک مغازه مکانیکی و سوختگی شدید یک نفر خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از صداوسیما، مرکز فارس،مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز گفت: امروزصبح ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز از آتش‌سوزی در یک مغازه مکانیکی در شهرک میانرود مطلع شد و بلافاصله ایستگاه آتش نشانی شماره ۱۷ مستقر در این شهرک به همراه خودرو‌های تنفسی عازم محل حریق شدند.
 
سوختگی شدید مرد جوان در حریق مغازه مکانیکی
محل آتش‌سوزی یک مغازه مکانیکی بود که به علت بی احتیاطی مالک کاملا شعله ور شده و یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که در مقابل درب ورودی این مغازه پارک بود نیز به علت سرایت شعله‌های آتش به آن دچار حریق شده بود.
وی افزود:طبق اطلاعات اولیه بدست آمده در داخل مغازه یک نفر محبوس شده بود که آتش نشانان بلافاصله وارد عملیات شدند و همزمان با عملیات اطفای حریق مرد جوان را نیز خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه به علت سوختگی شدید توسط تکنسین‌های اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.
او ادامه داد:آتش نشانان توانستند به سرعت شعله‌های سرکش آتش را مهار کرده و مانع از سرایت آتش به مغازه‌ها و منازل همجوار شوند.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز افزود:مردم با رعایت توصیه‌های ایمنی میتوانند از آسیب‌های مالی و جانی بسیاری جلوگیری کنند:
استفاده از تابلو‌های خطر در محیط‌های کاری الزامی است.
از انبار‌های استاندارد استفاده کنید. دیوار‌ها، سقف وسرپناه تمام انبارهابدون استثناء باید ازمصالح غیرقابل اشتعال ساخته شود.
قبل از ترک محل کار، وضعیت آب، برق و گاز محل کار چک و کنترل شود.
در فصول مختلف سال و بنا به نیاز‌های محیط کار و دستگاه ها، به مبحث دما و گرمای محیط دقت داشته باشید.
رعایت نکات ایمنی می‌تواند این اطمینان خاطر را به شما بدهد که در بهترین حالت ممکن از محیط کار خارج شده اید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر