jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۰۱۶۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۵

موز حاوی عناصر غذایی بسیار زیادی بوده که مصرف آن برای ورزشکاران بسیار مفید است.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، موز یک میان وعده بسیار عالی برای استفاده همزمان با انجام تمرینات ورزشی است که هم راحت هضم می‌شود و هم حاوی عناصر غذایی زیادی است اما موز را باید قبل از ورزش بخوریم یا پس از آن؟

پاسخ به این پرسش به میل به خوردن این میوه بستگی دارد. پایگاه «هلث لاین» نوشت که خوردن موز پس از ورزش به سرعت بخشیدن در روند بهبود عضلات کمک می‌کند همچنین مغذی و به طور خاص غنی از آب و کربوهیدرات به شمار می‌رود.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر این، مصرف خوراکی‌های غنی از کربوهیدرات پس از ورزش به ترشح هورمون انسولین کمک می‌کند. هورمون انسولین به انتقال قند از خون به سلول‌های عضلانی کمک می‌کند.

خوراکی‌ های غنی از کربوهیدرات مانند موز غالبا بلافاصله پس از ورزش و همراه با یک منبع پروتئین به عنوان روشی برای کمک به ماهیچه‌های در حال رشد و رو به بهبود مصرف می‌شود.

در مقابل، متخصصان بهداشت توصیه می‌کنند ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از ورزش یک عدد موز بخورید تا انرژی دریافت کرده و حداکثر انرژی را در حین ورزش تولید کنید.

در پایان این گزارش آمده است که خوردن موز به هدف مورد نظر از آن بستگی دارد. اگر فردی بخواهد التهاب را کاهش دهد و سرعت بهبودی عضله را تسریع ببخشد، توصیه می‌شود موز را پس از ورزش تناول کند، اما اگر هدف از مصرف موز انجام تمرینات ورزشی با قدرت و نشاط باشد، توصیه می‌شود کمی قبل از ورزش آن را بخورید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر