jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۹۰۶۸   ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۶:۲۹

ازدواج موفق در گرو احترام گذاشتن متقابل نسبت به عقاید و رفتارهای یکدیگر است و زوجین باید بدانند که هرگز در زندگی مشترک برای همسرشان مانع نباشند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، در زندگی مشترک گاهی اتفاق می افتد که بعضی حرف‌ها احساس در مخمصه بودن و مانع داشتن به همسرتان بدهد و این احساس آزار دهنده ممکن است باعث مختل شدن ارتباطات شریک زندگی شما شود.

برخی از زوجین در زندگی مشترک طرف مقابل خود را مجبور به تبعیت از نظرات خود می کنند ؛ به طور مثال می گویند: "دوست ندارم با دوستان خود رفت و آمد کنی." با این گفتار سعی دارند تا  کم‌کم ارتباطات شریک‌ زندگی شان را مختل کرده و مانعی در تمام امور وی شوند.

خیلی بد است که خانمی در ذهن همسرش، یک مشکل باشد، یک مانع باشد، یک مسئله باشد که باید از این مشکل عبور کند و یا آنکه کلک بزند یا باج دهد.

در زندگی مشترک برای همسرشان مانع نباشید

مثلاً:

ریزه کاری‌هایی در زندگی مشترک وجود دارد که با به کار بستن آن می توانید نه تنها برای شریک زندگی خود مانع نباشید، "آرزوهای او را نابود کنید"، بلکه یک ارتباط خوب و ازدواج موفقی را خواهید داشت. 

مرد می‌خواهد برنامه سفر بریزد ولی یکی از مخالفان همیشگی را همسرش می‌داند.
می‌خواهد چیزی بخرد، اما نمی‌داند همسرش را چگونه راضی کند.
می‌خواهد مهمانی بگیرد ولی باید با شما بگومگو کند.

می‌خواهد فیلمی ببیند، باید تنهایی ببیند و شما علاقه‌ای ندارید. (البته اگر به او نگویید «حق نداری ببینی» یا «شبکه رو عوض کن» و...) .

می‌خواهد با گوشی بازی کند، مراقب است شما متوجه نشوید.
باور کنید زندگی، جنگیدن نیست. زندگی، تجربه‌کردن است؛ همراهی‌کردن است. گاهی هم اشتباه‌کردن است.

پس لطفاً همسرتان را به‌شدت همراهی کنید. در بازی‌کردن، فیلم‌دیدن، سفر رفتن و... . شما همسر او هستید؛ پس او را همراهی کنید. آن‌وقت مرد رؤیاهایتان را خواهید دید. بگذارید مردتان زندگی شیرینی را تجربه کند. باز هم تأکید می‌کنم: لطفاً همراهی کنید.

قرار است زندگی، یک تفریح بزرگ باشد؛ یک بازی با هم‌بازی‌های پایه و همیشگی. و بهترین هم‌بازی، کسی است که همیشه برای بازی، پایه باشد!

شاید باور نکنید اما خیلی از شما خانم‌ها برنامه‌ها و آرزوهای همسرتان را نابود کرده‌اید! نگویید که او هم این کار را کرده است!

اگر می‌خواهید مردی دوست‌داشتنی داشته باشید (که یکی از آرزوهای بزرگ شما بوده است) همسرتان را همراهی کنید. همان‌طور که شما خانم‌ها دوست دارید همسرتان پابه‌پای شما بیاید، آقایان هم یک زن پایه و همراه را به‌شدت دوست دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر