jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۷۳۰۸   ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۴

جای خالی بچه را پر کنیم

نحوه برخورد با بچه دار نشدن همسر

اگر همسرتان نابارور است و نمی تواند بچه دار شود و شما نمی خواهید او را از دست بدهید باید بهترین برخورد ممکن را با او داشته باشید.

 نحوه برخورد با همسر نابارور و همسری که نمیتواند بچه دار شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، یکی از مشکلات و دغدغه های زوج های جوان بچه دار نشدن و ناباروری می باشد که در حدود 10 تا 15 درصد زوج ها وجود دارد . برخلاف نظریه خانواده های ایرانی مشکل ناباروری زوجین می تواند از هر دو آن ها باشد و فقط زن در این قضیه مقصر نیست. مطلب این بخش سعی دارد توضیحاتی درباره نحوه برخورد همسر با مشکل ناباروری بدهد ، با آموزش این مهارت نحوه برخورد با این مشکل را یاد بگیرید و همیشه و در همه حال کنار همسرتان باشید.

برخورد با همسر

نحوه برخورد با بچه دار نشدن همسر

حمایت مالی و عاطفی از همسر

هنگامی که برای حل مشکل ناباروری به دکتر مراجعه می شود، پزشک با گرفتن آزمایشاتی تعیین می کند که مشکل بچه دار نشدن از کدام یک از زوجین است. در این شرایط است که همه چیز آماده دلگرمی یا دلسردی این زوج ها از هم است.

مرد یا زنی که مشکل ناباروری از اوست در این زمان احساسات منفی در خود پیدا می کند و با خود می پندارد :من درد سر سازم ،نکند زندگی ام از هم بپاشد و همسرم رهایم کند ،خدا به خاطر من به همسرم هم فرزند نمی دهد.

اگر شما هم این شرایط را تجربه می کنید ابتدا با حجم زیادی از دلواپسی ها و ابهامات روبرو هستید اما باید بعد از آن به خودتان بیایید و برای تشکر از زحمات همسرتان از او حمایت مالی و عاطفی نمایید یعنی او را برای درمان نزد پزشک ببرید و نیز او را ساپورت عاطفی نمایید و به او بگویید من وتو نداریم ،مثل همه سالها که کنار هم مشکلات را حل کردیم این مشکل را هم حل می کنیم.

نحوه برخورد با بچه دار نشدن همسر

 

سهم من از دلواپسی تو

هنگامی که همسرتان در می یابد که نابارور است ، دنیایی از استرس و اضطراب به او وارد می شود . این استرس ها ممکن است به روابط خصوصی شما نیز کشیده شود بنابر این در این زمان با یکدیگر صحبت کنید و همسرتان را درک نمایید .

صحبت کردن با همسر و درک او سبب می شود او هر چه در دل دارد برای شما بگوید و حتی در آغوش شما گریه کند پس هیچگاه آغوشتان را از همسرتان دریغ نکنید. انجام این کارها و هم دردی کردن با همسر از حجم استرس های او می کاهد و به درمان ناباروری او کمک می کند . استرس و اضطراب یکی از عوامل مهم ناباروری است.

گاهی نیز همسرتان از شما تقاضا دارد که تنهایش بگذارید ، در این شرایط بهتر است اجازه دهید تنها باشد اما بعد از گذشت چند ساعت با حرف و عمل صادقانه به او نشان دهید که او برایتان بیشتر از بچه می ارزد و زندگی بدون بچه هم ادامه دارد و در کل زندگی با اوحتی بدون بچه نیز برای شما قشنگ است.

حرف دونفره

وقتی در این شرایط قرار گرفتید همراه و یار همسرتان باشید و به او نگویید «مشکل توست خودت پیگیری کن» . این حرف روح و روان همسرتان را برهم می ریزد پس بهتر است در این شرایط به همسرتان بگویید :

ما باهم این مشکل را حل می کنیم و به نظرت چقدر می توانیم برای حل مشکلمان هزینه کنیم؟ یا به نظر تو می توانیم از چه کسانی راهنمایی بگیریم؟ و چقدر از وقتمان را درباره این مشکل صحبت کنیم تا همه لحظاتمان را تحت تأثیر نگذارد؟

جای خالی بچه را پر کنیم

خلأ وجود بچه در زندگی را تا زمانی که به مشیت الهی بچه دار شدید با انجام کارهایی مانند :اشتغالِ هر دو طرف به کار، فعالیت های فرهنگی هنری، فعالیت های ورزشی، امور خیریه و حتی همکاری و مشارکت در حمایت از کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست، مسافرت های دونفره، شرکت در دوره های دوستانه، شرکت در کلاس های آموزشی مباحث مورد علاقه و... پر کنید.

با نازایی خود کنار بیایید

برای بسیاری از همسران تحمل نداشتن فرزند و ماندن در کنار همسر، کابوس است، اما خیلی ها می توانند با انجام کارهای زیر با نازایی خود کنار آیند:

  • آرام باشید، چون آرامش، روند درمان شما را سرعت می بخشد.
  • رابطه عاطفی تان با همسرتان را ارتقا بدهید و برای او تسلی خاطر باشید.
  • نازایی یاس و ناامیدی به همراه دارد، بهتر است با هم به تفریح بپردازید تا از فشار روانیتان کاسته شود.
  • بسیاری از مراحل درمان نازایی زمانبرند، بهتر است به هم مهلت دهید و یکدیگر را به ادامه راه دلگرم کنید.
  • همه راه ها به فرزند ختم نمی شود حالا زمان مناسبی برای برنامه ریزی در راه رسیدن به اهداف بزرگ زندگی تان است.

 

در نتیجه این نکته ها را هم به یاد بسپارید:

طبق فرمایش امام علی که می فرمایند :«برملا کردن راز زندگی، ارزش فرد را کم می کند. » مشکل اصلی ناباروری خود و جزئیات رابطه خصوصیتان را به خانواده و دیگران نگویید.

  • تعیین مقصر از حل شدن موضوع نمی کاهد پس باهمفکری بایکدیگر به جای اتلاف انرژی تان، مشکلتان را حل کنید.
  • در جمع های دوستانه و خانوادگی از یکدیگر دفاع کنید و حامی هم باشید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها