jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۹۷۲۰ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۶:۴۴

معمولا افراد از سشوار برای خشک کردن مو استفاده می‌کنند، اما این وسیله استفاده‌های دیگری هم دارد که ممکن است با بعضی از آن‌ها آشنایی نداشته باشید. آیا تا به حال موارد استفاده سشوار را شنیده بودید؟ از سشوار بی شمار استفاده می‌شود که در ذیل به آن‌ها می‌پردازیم.

title
 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارسینه، از سشوار برای خشک کردن لباس‌های مرطوب و یا لباس‌هایی که قسمتی از آن‌ها خیس است استفاده می‌شود.

*جدا کردن چسب از عکس ها، برگه‌ها و … با استفاده از سشوار
یکی از مشکلاتی که در استفاده از عکس‌ها و برگه‌ها به وجود می‌آید، چسب‌هایی است که در بخش پشتی آن‌ها قرار گرفته است و سبب چسبندگی به هر سطحی می‌شود. به خصوص عکس‌های قدیمی که در آلبوم‌هایی قرار می‌گرفتند که باید عکس‌ها در هر صفحه چسبانده می‌شد؛ بنابراین برای حل این مشکل می‌توانید پشت عکس، کاغذ و … سشوار با حرارت ملایم را نگه دارید و سپس چسب‌هایی که ذوب می‌شوند را پاک کنید.

پشت عکس، کاغذ را با سشوار نگه دارید و سپس چسب‌هایی که ذوب می‌شوند را پاک کنید

*آیا تا به حال سعی کرده اید جای برچسپ‌ها را از بین ببرید؟ از سشوار برای این عنوان استفاده کنید، چون حرارت آن باعث می‌شود جای برچسپ‌ها ذوب شود و کم کم از بین برود.
آیا دوست دارید کیک بپزید؟ استفاده از سشوار و تنظیم آن بر روی درجه‌های پایین‌تر می‌تواند فرآیند شکل دهی به مواد روی کیک را به جای هوای آزاد، تسریع کند. سشوار به کیک شما درخشندگی خاصی می‌دهد. می‌توانید گرمای سشوار را از بالا و کناره‌ها به آن وارد کنید.

*پاک کردن لکه‌های مدادرنگی از روی دیوار و … با استفاده از سشوار
لکه‌هایی که بر اثر استفاده از مدادرنگی و وسایلی با جنس مشابه روی دیوار باقی می‌ماند، به تنهایی با شست و شو از بین نمی‌روند. بهتر است که ابتدا ذرات را با استفاده از حرارت سشوار مایع کنیم و سپس با استفاده از آب و مواد شوینده لکه گیری کنیم.

برای از بین بردن جای مداد شمعی روی دیوار از سشوار استفاده کنید
*عینک پلاستیکی شل است؟ سفت است؟ سشوار به کمک شما می‌آید، گرمای سشوار را به عینک بوزید تا منعطف شود و بعد آن را استفاده کنید.
*سشوار برای کباب پز؟! زغال را روشن کنید و فورا از سشوار برای شعله ور کردن آتش استفاده کنید.
*از سشوار به عنوان وسیله‌ای که در زمستان به باز شدن یخ لوله‌ها و خشک کردن کفش‌ها و ذوب شدن مواد منجمد فریزی استفاده می‌کنند.
*از سشوار برای خشک کردن لاک ناخن هم استفاده می‌کنند.
*از سشوار به عنوان فر مژه استفاده می‌کنند. می‌توانید هر نوع ابزاری که برای فرم دهی مژه‌ها استفاده می‌کنید را برای مدت کمی مقابل سشوار قرار دهید تا به مقدار کافی گرم شود. سپس حرارت ابزار را روی پوست خود تست کنید و راحت‌تر به مژه‌ها شکل دهید.

*تعمیر بدنه‌ی فرورفته خودرو با استفاده از سشوار
در صورتی که فرورفتگی‌های جزئی را روی بدنه‌ی خودرو خود می‌بینید، می‌توانید با استفاده ازسشوار و حرارت ملایم به صورت مداوم برای لحظاتی، بدنه را ابتدا تا حدی انعطاف پذیر کنید و سپس به جای اولیه برگردانید. برای بازگرداندن بخش فرورفته می‌توانید از بسته‌های سرد کننده استفاده کنید تا حین حرارت شدیدی که به آن بخش وارد شده است، فرورفتگی به جای اول خود بازگردد.

*چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم؟
جوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند. برای کفش‌هایی که کوچک هستند و یا این که به بخش‌های جلویی و نزدیک به انگشتان پای شما را آسیب وارد می‌کند، می‌توانید از سشوار استفاده کنید. به این شکل که ابتدا کفش را بپوشید و سپس در ناحیه‌ای که باید کشیده شود، سشوار را قرار دهید.

جوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند

*ذوب کردن مواد یخ زده با استفاده سشوار
به جای این که مواد یخ زده را در فضای آزاد برای چند ساعت نگه دارید یا این که از اشعه‌ی مایکرویو و وسایل مشابه برای ذوب یخ مواد غذایی استفاده کنید، می‌توانید از حرارت طبیعی و بدون ضرر سشوار استفاده کنید.

*گرم کردن مواد غذایی با استفاده از سشوار
در صورتی که در جایی هستید که دسترسی به وسایل گرم کننده ندارید، می‌توانید با استفاده از سشوار در کنار خشک کردن مو‌های خود، مواد غذایی را گرم کنید و استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید از گرما نهایت استفاده را ببرید، ابتدا حرارت را روی ظرف متمرکز کنید و سپس مواد غذایی را گرم کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر