حوادث قزوین؛ سوانح رانندگی

دو کشته و مصدوم در سوانح رانندگی قزوین

۱۱ محکوم به قصاص در گلستان بخشیده شدند

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف گلستان، ۱۱ محکوم به قصاص نیمه نخست امسال بخشیده شدند.
کد خبر: ۱۲۷۷۵۷۳

به گزارش جام جم آنلاین ،  هادی هاشمیان اظهارکرد: ۱۱ محکوم به قصاص نیمه نخست امسال، با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، دوباره به زندگی بازگشتند.

هاشمیان با اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه ویژه صلحی در دادسراها و دادگستری ها و زندان های گرگان و گنبدکاووس افزود: اعضای این شعب در پرونده هایی که شاکی خصوصی دارند، برای سازش طرفین تلاش می کنند.

وی تاکید کرد: در پرونده های ویژه مانند قتل اعضا شوراهای حل اختلاف پس از مشاهده آثار ندامت در مجرم و اصلاح رفتار او برای سازش اقدام می کنند و در برخی موارد پس از سال ها تلاش و برگزاری جلسات مختلف و حتی سفر به شهرها و استان های دیگر برای دیدار با بزرگان خانواده ها موفق به کسب رضایت از خانواده های داغدار می شوند.

هاشمیان گفت: تنوع قومی و مذهبی و فرهنگی موجود در استان فرصت کم نظیری برای گسترش فرهنگ صلح و ستازش در استان ایجاد کرده است و خوشبختانه امروز ریش سفیدان و معتمدان و علما هم در کنار شورای حل اختلاف به مدد دستگاه قضایی آمده اند تا  فرهنگ نبوی گذشت و بخشش را در جامعه فراگیر کنند.

گفتنی است سال گذشته با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف به ۱۶ محکوم به قصاص  فرصت دوباره زندگی بخشیده شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها