jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۳۶۰   ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۱

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر فردی در خوابش ببیند که زر و سیم می‌گداخت علتش این است که بر زبان مردم خواهد افتاد. هم چنین تعبیر زر به خروار به خانه بردن نیز دست یابی به ثروت بسیار است.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از رایج‌ترین خواب‌هایی که بسیاری از افراد تجربه‌ی دیدن آن را داشته اند خواب طلا است. به همین دلیل تعابیر مختلفی برای این خواب مطرح شده و افراد زیادی در این زمینه اظهار نظر کرده اند. جالب است بدانید که تعبیر خواب طلا حتی برای زنان و مردان هم متفاوت است. در ادامه با این تعابیر آشنا خواهیم شد.

تعبیر خواب طلا از دیدگاه معبران اسلامی

از چهره‌های اسلامی اشخاص مختلفی از جمله علامه مجلسی نظر خود را درباره‌ی تعبیر خواب طلا مطرح کرده اند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مرحوم مجلسی در رابطه با تعبیر دیدن طلا در خواب می‌فرماید: چنان چه فردی در خواب خود طلا دریافت کند، به ریاست دست می‌یابد و اگر طلایی گم کند بیماری اش شفا پیدا می‌کند.

دانیال نبی فرموده است: چنان چه در خواب خود ببینید که پری به شما طلا و نقره می‌دهد به معنای این است که اقبال و بهره مندی شما بهتر خواهد شد.

ابراهیم کرمانی در این مورد می‌گوید: اگر فردی در خوابش ببیند که زر و سیم می‌گداخت علتش این است که بر زبان مردم خواهد افتاد. هم چنین تعبیر زر به خروار به خانه بردن نیز دست یابی به ثروت بسیار است.

تعبیر خواب طلا از دیدگاه حضرت یوسف (ع): اگر فردی در خواب طلا یا زر ببیند کار دنیا بر او نظام می‌گیرد.

تعبیر معبر معروف ابن سیرین برای دیدن طلا در خواب: این معبر اسلامی دیدن طلا برای آقایان را اندوهگین و برای زنان را بسیار نیکو می‌پندارد. هم چنین وی بر این باور بوده است که اگر شخصی طلا در خواب ببیند و در آن فرد دیگری به او طلا بدهد یا خود به دست آورد، یعنی این که بایستی تاوان چیزی را بپردازد یا ممکن است مورد خشم کسی قرار گیرد.

حالا می‌خواهیم به تعابیر معبران غربی بپردازیم و ببینیم طلا در خواب نشانه‌ است یا نه.

لوک اویتن‌ها در رابطه با تعبیر خواب طلا می‌گوید: اگر فردی در خواب خود ببیند که طلا آب می‌کند به معنی این است که به آسایش مادی می‌رسد، پیدا کردن طلا در خواب نشانه دریافت ارث است، جست و جوی طلا در خاک به معنای روی آوردن ناگهانی خوشبختی به شما است و در آخر اگر ببینید طلای شما دزدیده می‌شود معنای این را دارد که خبر‌های بدی را دریافت خواهید کرد.

در تعبیر خواب طلای آنلی بیتون طلا یعنی ثروت: به این صورت که معنا و تعبیر آن کسب افتخار و ثروت با توانایی جهت پیروزی است. اما اگر در خواب خود طلا گم کنید یعنی ممکن است بر اثر یک سهل انگاری بهترین فرصت زندگی تان را از دست بدهید. هم چنین از دید این معبر اگر خوابتان رگه‌ای طلا پیدا کنید یعنی به شهرتی پردردسر می‌رسید. علاوه بر این آنلی بیتون برای افرادی که در خوابشان کار کردن در معدن طلا را می‌بینند نیز این گونه تعبیر کرده است که شما در حال تلاش برای دفاع از حقوق دیگران هستید، ولی بایستی مراقب باشید که رسوایی‌ای در محیط خانوادگی تان راه نیابد.

اما اگر شما یک دختر خانم هستید و در خواب خود طلا هدیه می‌گیرید به این معنی است که با مردی ثروت‌مند ازدواج خواهید کرد.

تفسیر و تعبیر خواب طلا از دیدگاه کارل گوستا تفسیرگر رویا: از نظر گوستا دیدن طلا در خواب شاید نشانه ثروت مالی یا اشیای ارزشمند باشد، اما چنین رویایی ممکن است نشانه از حرص و طمع فرد هم باشد. علاوه بر این طلا در خواب می‌تواند برای به نمایش درآوردن ارزش‌های درونی و چیز‌های باارزش زندگی تان باشد. هم چنین این نوع رویا برای شما می‌تواند همانند یک هشدار در رابطه با استفاده نکردنتان از منابع درونی تان باشد یا برعکس حاکی از نفس عالی و معنویت درون شما باشد.

گوستا می‌گوید خواب طلا را می‌توان این گونه تعبیر کرد که استعدادی نهفته در شما کشف شده است. هم چنین تغییرات روحی و معنوی تان نیز به صورت سکه‌های طلا در خواب شما نمایان می‌گردند. اما اگر طلایی را در خواب دفن کنید نشان از این دارد که می‌خواهید چیزی را در خودتان مخفی کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها