jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۳۲۲ ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۳

آنتی بادی‌های ویروس کرونا در تمام داوطلبان مرخص شده‌ای که واکسن تولید شده توسط مرکز «وکتور» را آزمایش کرده‌اند ایجاد شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، براساس تحقیق منتشر شده در The Lancet Friday، بیماران درگیر در آزمایشات اولیه دومین واکسن ویروس کرونای روسی آنتی بادی تولید کرده‌اند و تزریق این واکسن به آنها هیچگونه عارضه جانبی جدی به دنبال نداشته است، اما به گفته کارشناسان این آزمایشات برای اثبات ایمنی و اثربخشی واکسن مورد نظر بسیار کوچک بودند.

مرکز علمی «وکتور» روسیه آزمایشات بالینی به روی واکسن تولیدی خود علیه عفونت ویروس کرونا را از تاریخ ۲۷ جولای (۶ مرداد ماه) آغاز کرد.

سخنگوی دفتر مطبوعاتی اداره فدرال نظارت های بهداشتی روسیه در پاسخ به این سوال که آیا در بدن همه داوطلبان مرخص شده آنتی بادی تولید شده، اطلاع داد: «در همه ۹ داوطلب آنتی بادی تولید شده است».

روسیه انتقاد دانشمندان غربی علیه واکسن توسعه داده این کشور را به عنوان تلاشی برای تضعیف تحقیقات مسکو محکوم کرد.

در مطالعه لانست، محققان روس گزارش کردند که دو آزمایش کوچک انجام شده است که هر یک شامل ۳۸ بزرگسال سالم بین ۱۸ تا ۶۰ سال است که واکسن را در دو نوبت دریافت کرده‌اند.

به هر شرکت کننده یک دوز از قسمت اول واکسن داده شد و سپس ۲۱ روز بعد با قسمت دوم یک تقویت کننده به او داده شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر