jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۰۴۹۷   ۱۵ تير ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۹

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده آزمایش ۳ داروی هیدروکسی کلروکین، لوپیناویر و ریتوناویر برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان را متوقف کرده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد آزمایش داروهای هیدروکسی کلروکین، لویپناویر و ریتوناویر را برای بهبود بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ها متوقف کرده است. طبق بیانیه این سازمان نتایج آزمایش ها نشان داده داروهای مذکور تاثیر اندکی در کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ دارند یا اصلا تاثیری ندارند.

این درحالی است که سازمان جهانی بهداشت داروهای لوپیناویر- ریتوناویر را در آزمایشی با شرکت چند هزار نفر به کاربرد. همچنین یک تحقیق جداگانه در انگلیس نیز تاثیرگذاری این ۲ دارو را برای درمان کووید ۱۹ بررسی کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: توصیه کمیته بین المللی «آزمون همبستگی» درباره توقف آزمایش داروهای هیدروکسی کلروکین، لوپیناویر و ریتوناویر را تایید کردیم. داروهای مذکور در ترکیبات مختلف از جمله در ترکیب با اینترفرون آزمایش شدند. در این آزمایش ها بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار حضور داشتند.

سازمان جهانی بهداشت در آزمایشی ۵ شاخه ای تاثیرگذاری داروی رمدسیویر، هیدروکسیل کلروکین، لوپیناویر - ریتوناویر را روی بیماران بررسی کرد.

هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماری هایی مانند آرتروز کاربرد دارد. سال گذشته هنگامی که چند تحقیق کوچک از تاثیرگذاری این دارو بر درمان کووید ۱۹ خبر داد، جنجال زیادی ایجاد شد.

البته آزمایش های سازمان ملل درباره هیدروکسی کلروکین و لوپیناویر - ریتوناویر فقط روی بیماران بیمارستانی متوقف می شود و تست آن روی بیماران غیر بیمارستانی یا به عنوان درمانی برای جلوگیری از بیماران قبل و پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا متوقف نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر