jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۵۳۰ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۳

بازی برای یادگیری، پیشرفت، اعتماد به نفس و رفاه کودک شما مهم است. بازی‌های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای کودکان خردسال است. در این گزارش با همه این مسائل آشناتر می‌شوید.

title

بازی برای یادگیری و پیشرفت فرزند شما بسیار مهم است. هنگامی که کودک شما بازی می‌کند، در واقع در حال یادگیری به روش‌ها و شیوه‌های مختلف است.

بازی همچنین به فرزند شما در ایجاد اعتماد به نفس کمک می‌کند. به او احساس دوست داشتن، خوشبختی و امنیت می‌دهد. مهارت‌های اجتماعی، زبان و ارتباطات را در او توسعه می‌بخشد.

مهارت‌های بدنی کودک را تقویت می‌کند و در نهایت به او اصول مراقبت از دیگران و محیط زیست را می‌آموزد.

تاثیر بازی بر رشد کودک

محققان دریافته‌اند که بازی، تجربه‌های مختلف حسی، جسمی و شناختی به کودکان می‌دهد. این تجربه‌ها، ارتباطاتی را در مغز کودک ایجاد و به او کمک می‌کند تا از نظر جسمی، شناختی، اجتماعی و عاطفی پیشرفت کند.

بچه‌ها چندین سبک و روش را برای بازی در نظر دارند. آنها معمولا دوست دارند با شما بازی کنند. اما گاهی اوقات ممکن است ترجیح دهند که خودشان به تنهایی بازی کنند.

در این شرایط، آنها در بیشتر موارد فقط از شما می‌خواهند تا آنها را در خلق بازی‌های جدید و ایده‌های جالب یاری کنید. گاهی نیز تمایل دارند با کودکان همسن و سال خود مشغول بازی شوند.

بازی‌های بدون ساختار

بازی‌ها به دو دسته کلی دارای ساختار و بدون ساختار تقسیم می‌شوند. بازی‌های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای کودکان خردسال است.

این دسته از بازی، بسته به علاقه و روحیات کودک شما در آن زمان، شکل می‌گیرد. این بازی‌ها برنامه‌ریزی نشده است و به کودک شما اجازه می‌دهد تا از تخیل خود استفاده کند.

شما می توانید بخشی از بازی بدون ساختار فرزندتان باشید - یا نه. گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که کودک خود را در جهت صحیح قرار دهید - به سمت اسباب بازی‌های روی زمین یا به طرف میز با مداد رنگی و کاغذ. بعضی اوقات ممکن است لازم باشد با نشان دادن مسیر بازی، کمی فعال‌تر باشید.

نمونه‌هایی از بازی‌های بدون ساختار:

بازی‌های خلاقانه به تنهایی یا با دیگران، از جمله بازی‌های هنری و موسیقی.

بازی‌های تخیلی به عنوان مثال، ساخت خانه و کابین با جعبه یا پتو، لباس پوشیدن یا بازی حاضر شدن.

کاوش در فضاهای بازی جدید یا مورد علاقه مانند کمد، حیاط خلوت، پارک، زمین بازی و...

بازی‌های ساختاری

بازی‌های ساختاری متفاوتند. این بازی‌ها سازمان یافته‌تر هستند و در یک زمان مشخص یا در یک فضای مشخص اتفاق می‌افتند و غالباً توسط بزرگسالان هدایت می‌شوند.

نمونه‌هایی از بازی‌های ساختاری:

انواع بازی‌های فکری

کلاس‌های آموزش زبان‌های خارجی

کلاس‌های شنا

گروه‌های داستان سرایی برای کودکان نوپا و پیش دبستانی‌ها در کتابخانه‌ها یا فرهنگسراها

کلاس‌های ورزشی ریتمیک یا موسیقی

کلاس‌های ورزشی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر