jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۸۳۳ ۲۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۸

در شرایطی که انتظار می‌رود رقابت‌های سری A در پایان ماه می از سر گرفته شود، گزارشی در یکی از رسانه‌های ایتالیایی فاش شده مبنی بر اینکه دولت این کشور در نظر دارد فوتبالدوستان ایتالیایی را تا سال میلادی آینده از رفتن به ورزشگاه منع کند.

به گزارش جام جم آنلاین ، شیوع کرونا در ایتالیا با بالغ بر ۲۰ هزار قربانی که در این کشور گرفته، بیش از یک ماه است که تمامی رقابت‌های ورزشی را در این کشور به حالت تعلیق درآورده و این در حالی است که آخرین بازی‌های برگزارشده سری A نیز بدون تماشاگر و پشت درهای بسته بودند.

این روند اما ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد. در واقع این ادعایی است که شبکه تلویزیونی اسپورت مدیاست ایتالیا با استناد به یک سند دولتی افشا شده، مطرح کرده است. این شبکه اعلام کرده که دولت در نظر دارد تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ دستور دهد تمام مسابقات ورزشی در ایتالیا بدون تماشاگر و در استادیوم‌های خالی برگزار شوند.

ایتالیا از آنجایی که اولین کشور اروپایی درگیر بحران کرونا بود، زودتر از سایر کشورها فاز اول مبارزه با این ویروس را پشت سر گذاشته و به سمت فاز دوم پیش می‌رود که این شامل کاهش سختگیری‌های مربوط به قرنطینه کلی است، اما این کشور در نظر دارد مقررات مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را حفظ کند.

از این رو موافقت با رفتن هزاران نفر به یک مجموعه ورزشی تنها در شرایطی در این کشور رخ خواهد داد که مقامات کاملاً از پایان بحران اطمینان حاصل کرده باشند و گویا پیش‌بینی آنها برای رخ دادن چنین اتفاقی، ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر