کرونا قیمت نفت را کاهش داد

قیمت نفت در معاملات روز پنجشنبه با گسترش سریع ویروس کرونای جدید در چین و افزایش بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، روند نزولی خود را ازسرگرفت و کاهش یافت.
کد خبر: ۱۲۴۶۰۴۷
کرونا قیمت نفت را کاهش داد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۲ سنت معادل یک درصد کاهش، به ۵۹ دلار و ۱۹ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز چهارشنبه ۰.۵ درصد رشد قیمت داشت.

بهای معاملات آتی نفت آمریکا ۵۱ سنت معادل یک درصد کاهش داشت و به ۵۲ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت های نفت پس از ریزش سنگین که آنها را به پایین‌ترین رکوردشان در سه ماه گذشته رساند با اقدام سرمایه گذاران در ارزیابی خسارات شیوع ویروس کرونای جدید به رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت در روزهای اخیر کم و بیش ثابت بودند.

اما اکنون افزایش تلفات این ویروس و گسترش آن در سراسر جهان دوباره اوضاع را هشداردهنده کرده و در نتیجه باعث سقوط شدید بورس های آسیایی شده است.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، شیوع ویروس ووهان و تاثیر اقتصادی آن در آسیا که موتور رشد اقتصاد جهان به شمار می رود، حساسترین موضوع پیش روی بازارهای نفت است و در چنین شرایطی، هر گونه افزایش قیمت عمر کوتاهی خواهد داشت.

وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد سه ژاپنی که از ووهان چین تخلیه شده و روز چهارشنبه به ژاپن منتقل شدند، به ویروس کرونا آلوده شده اند که دو نفر از آنها هیچ نشانه ای از ابتلا نداشتند. دو نفر حاضر به آزمایش نشدند و ۱۱ مورد تایید شده از ابتلا به این ویروس وجود دارد.

شمار افرادی که به این ویروس آلوده شده اند در چین از ۷۷۰۰ نفر گذشت و کشورهایی متعددی که شهروندانشان را از ووهان تخلیه کرده اند، ایزوله کردن آنها را آغاز کرده اند تا از شیوع این اپیدمی جلوگیری کنند. شمار تلفات این ویروس در چین به ۱۷۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه نشست دیگری برای بررسی اعلام وضعیت اضطراری جهان در خصوص گسترش سریع اپیدمی جدید برگزار می کند.

بر اساس گزارش رویترز، ایرلاین های سراسر جهان پروازهای مستقیم به چین را کاهش داده یا لغو کرده اند و دولتهای مختلف هشدار سفر صادر کرده و شمار مسافران کاهش پیدا کرده است.

در این بین آمار رسمی نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته رشد کرده است که قیمتهای نفت را تحت فشار کاهشی بیشتری قرار داد.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت در هفته منتهی به ۲۴ ژانویه ۳.۵ میلیون بشکه رشد کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها