jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۴۴۸۲۶ ۲۳ دی ۱۳۹۸  |  ۲۰:۳۰

رئیس بخش HSE شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، درباره خطرهای مصرف غیرمجاز ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها، هشدار داد.

خطرات سوختگیری غیرمجاز ال‌پی‌جی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت نفت، ایرج کلهری در این باره اظهار داشت: متاسفانه به‌تازگی عده‌ای از هموطنان به دلیل عدم آگاهی از خطرات احتمالی، توجه ناکافی به خطرات احتمالی یا ترجیح موارد اقتصادی به ایمنی، نسبت به نصب سیلندر گاز مایع (ال‌ پی‌ جی) در خودروهای خود در مراکز غیرمجاز اقدام یا سوخت ال‌ پی‌ جی را نیز از مراکز غیرمجاز دریافت می‌کنند که این موضوع، علاوه بر خطرات جانی و مالی برای خود فرد و خانواده او، پیامدهای خسارت‌باری را برای کارکنان این مراکز، مراجعه‌کنندگان و همسایگان به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به لزوم رعایت استانداردها و الزام‌های ایمنی در استفاده از این سوخت تاکید کرد: نصب سیلندر گاز مایع یا سوختگیری در کارگاه‌های غیرمجاز، برای فرد، خانواده‌ و اطرافیان او بسیار فاجعه‌آفرین خواهد بود و همه روزه، گزارش‌های متعددی از حوادث در این کارگاه‌ها دریافت می‌کنیم.

رئیس بخش HSE شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر لزوم هوشیارسازی مردم ادامه داد: اگرچه توزیع ال‌پی‌جی برعهده شرکت‌های توزیع‌کننده بخش خصوصی است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تلاش می‌کند با احساس مسئولیت، درباره احتمال بالای وقوع حوادث جبران‌ناپذیر در این باره هشدارهای لازم را به هموطنان ارائه کند.

کلهری افزود: اگر فرآیند استفاده غیرمجاز از ال‌پی‌جی به‌عنوان سوخت خودروها ادامه یابد، متاسفانه به‌دلیل رعایت نکردن الزام‌های ایمنی آمار حوادث در آینده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم بررسی‌های دوره‌ای درباره استفاده غیرمجاز از سوخت ال‌پی‌جی گفت: لازم است همه افرادی که استفاده از سوخت ال‌پی‌جی به لحاظ اقتصادی برایشان اولویت دارد و از طریق حمل‌ونقل به امرار معاش می‌پردازند، از طریق سامانه IRNGV.IR نسبت به گازسوز کردن خودرو خود اقدام کنند تا در روندی قانونی، استاندارد و ایمن، سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی دریافت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر