jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۲۸۸۶ ۲۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۰

خوابیدن روی بالش‌ های روشن می‌تواند باعث کاهش بیماری‌ها و افزایش انرژی در شما شوند.

روی بالش‌ های روشن بخوابید!

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از ما انسان‌ها برای خرید کلکسیون منزل هیچ دقتی نداریم و بدون شناخت فلسفه رنگ‌ها به خرید وسایل خانه اقدام می‌کنیم و در طراحی‌های گوناگون همانند یک معمار داخلی به فضای درون خانه از نظر خودمان جان می‌بخشیم. اما بهتر است بدانید که بسیاری از رنگ‌ها در حین ایجاد انرژی در انسان‌ها می‌تواند آرامش خاطر را از آنان سلب کننند و مثل خوره با روح و روان آدمیان بازی کنند، همچنین در کنار تمام موارد نام برده شده می‌توانند منجر به بروز بیماری‌های گوناگون یا تشدید آنان در شما شوند.

هر رنگ نشانه چیست؟

رنگ سیاه به عنوان نماد قدرت نشان دهنده شخصیت‌های خطرناک کارتونی مانند دراکولا و یا جادوگران است و به عقیده بسیاری از متخصصان پزشکی رنگ سیاه می‌تواند منجر به افزایش ترس، استرس، غمگینی و کاهش وزن افراد خواهد شد.

رنگ سفید

اگر دقت کرده باشید بیمارستان‌ها برای افزایش حس پاگیزگی معمولا از رنگ‌های سفید استفاده می‌کنند چراکه این رنگ در کاهش بیماری‌های گوناگون تاثیر زیادی دارد و می‌تواند آرامش زیادی را برای افراد به ارمغان آورد.

رنگ قرمز

بسیاری از افراد از رنگ قرمز برای تهیه وسایل خانه خود استفاده می‌کنند و به این رنگ علاقه خاصی نشان می‌دهند، اما باید بدانید که این رنگ به شدت احساس خشم و عصبانیت را در شما تحریک می‌کند و خوابیدن روی بالش یا ملحفه قرمز رنگ می‌تواند خشم، عصبانیت و استرس شما را بیشتر کند.

رنگ آبی

رنگ آبی مورد علاقه اکثر افراد است و از آنجایی که باعث افزایش صلح، امنیت و نظم در میان جامعه می‌شود و خوابیدن روی بالش آبی رنگ می‌تواند احساس شادی، کاهش ضربان قلب، کاهش حرارت بدن و نشاط را در شما تشدید کند. در ضمن بهتر است به یاد داشته باشید استفاده از این رنگ باعث کاهش وزن شما می‌شود.

رنگ سبز

رنگ سبز نماد خوشبختی، سلامتی، آرامش و حسادت است به گونه‌ای که قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ روی صفحه کتاب می‌تواند دانش آموزان و دانشجویان را ترغیب به مطالعه بیشتر محتوی کتاب و همچنین باعث افزایش تمرکز در آنان شود. به یاد داشته باشید که خوابیدن روی بالش سبز رنگ باعث کاهش درد‌های گوارشی و کاهش استرس درشما خواهد شد.

رنگ زرد

از آنجایی که رنگ زرد باعث افزایش شادی در شما می‌شود، اما نسبت به بقیه رنگ‌ها باعث خشم، رنجیدگی خاطر، خستگی و ضعیف شدن چشم‌ها می‌شود حتی خوابیدن روی بالش زرد رنگ با تغییر اختلالات بینایی همراه است، ولی در افزایش سوخت و ساز بدن تاثیر فوق العاده‌ای دارد.

رنگ نارنجی

استفاده از ملحفه‌هایی با ترکیب نارنجی، زرد و قرمز رنگ باعث افزایش حس هیجان خواهد شد همچنین به یاد داشته باشید که استفاده از این رنگ ملحفه‌ها یک روز پر نشاط و شادی بخشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

رنگ صورتی

با وجود اینکه علاقه افراد به رنگ صورتی بسیار زیاد است، اما باید بدانید که این رنگ باعث افزایش احساس خشم و کینه در شما می‌شود و همچنین استفاده از ملحفه‌های صورتی رنگ می‌تواند انرژی شما را به حداقل رسانده و یک روز کسل کننده برای شما ایجاد کند.

در صورت کم خوابی چه کاری باید انجام دهیم؟

بسیاری از افراد با گذراندن یک روز کاری سخت و فشرده، به بی‌خوابی مبتلا می‌شوند و با رفتن نزد پزشک و انجام آزمایش‌ها به هیچ نتیجه مطلوبی دست پیدا نمی‌کنند، ولی بهتر است بدانید که با ریختن کمی گل اسطوخودوس می‌توانید باعث رفع بی‌خوابی خود شوید.

سایز بالش‌ها باید چگونه باشد؟

یک خواب آرامش بخش بستگی زیادی به اندازه بالش شما دارد. جالب است بدانید که بالش کوتاه باعث ایجاد پف زیر چشم و بالش بلند سبب ایجاد درد گردن و در نهایت دیسک در آن ناحیه می‌شود.

پیشنهاد ما به شما در هنگام خواب استفاده از بالش‌های رنگ روشن است، زیرا این نوع بالش‌ها می‌تواند باعث ایجاد آرامش و کاهش سردرد‌های میگرنی در شما شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر