jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۲۶۵۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۵

پزشکان فرانسوی تاکید کردند: مصرف غذاهای «فوق فرآوری شده» ممکن است خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

غذاهای «فوق فرآوری شده» را نخورید

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، نتایج یک بررسی نشان داده است افرادی که مقدار زیادتری از غذاهای فوق فرآوری شده (Ultra-processed foods) مصرف می‌کنند، بیشتر احتمال دارد به بیماری دیابت مبتلا شوند.

در این بررسی آمده‌ است: مواد غذایی فرآوری شده اغلب حاوی قند، چربی و کالری‌های تهی هستند. مصرف میزان زیادی از این نوع مواد غذایی با بروز انواع مختلفی از بیماری‌ها از جمله بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی و برخی انواع سرطان ارتباط دارد.

محققان فرانسوی در مطالعه‌ای که با تازگی انجام دادند، اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که نشان‌دهنده ارتباط بین مصرف این نوع مواد غذایی با خطر ابتلا به دیابت نوع دو است که اغلب با افزایش وزن همراه است.

در میان افراد شرکت‌کننده در این مطالعه آنانی که بیشترین میزان مصرف غذاهای فوق فرآوری شده را داشته‌اند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو بوده‌اند. به گفته محققان از هر ۱۰۰ هزار نفر که بیشترین میزان مصرف غذاهای فوق فرآوری شده را داشته‌اند ۱۶۶ نفر به دیابت مبتلا شده‌اند و این درحالیست که این رقم در افرادی که مصرف میزان کمتری از این نوع مواد غذایی را داشته‌اند ۱۱۶ نفر بوده‌ است.

محققان فرانسوی اظهار داشتند: به افراد توصیه می‌شود که مصرف مواد غذایی فوق فرآوری شده را محدود کرده و رژیم‌های غذایی حاوی میزان کمتری نمک، قند و چربی را دنبال نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر