jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۲۶۵۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۵

پزشکان فرانسوی تاکید کردند: مصرف غذاهای «فوق فرآوری شده» ممکن است خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

غذاهای «فوق فرآوری شده» را نخورید

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، نتایج یک بررسی نشان داده است افرادی که مقدار زیادتری از غذاهای فوق فرآوری شده (Ultra-processed foods) مصرف می‌کنند، بیشتر احتمال دارد به بیماری دیابت مبتلا شوند.

در این بررسی آمده‌ است: مواد غذایی فرآوری شده اغلب حاوی قند، چربی و کالری‌های تهی هستند. مصرف میزان زیادی از این نوع مواد غذایی با بروز انواع مختلفی از بیماری‌ها از جمله بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی و برخی انواع سرطان ارتباط دارد.

محققان فرانسوی در مطالعه‌ای که با تازگی انجام دادند، اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که نشان‌دهنده ارتباط بین مصرف این نوع مواد غذایی با خطر ابتلا به دیابت نوع دو است که اغلب با افزایش وزن همراه است.

در میان افراد شرکت‌کننده در این مطالعه آنانی که بیشترین میزان مصرف غذاهای فوق فرآوری شده را داشته‌اند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو بوده‌اند. به گفته محققان از هر ۱۰۰ هزار نفر که بیشترین میزان مصرف غذاهای فوق فرآوری شده را داشته‌اند ۱۶۶ نفر به دیابت مبتلا شده‌اند و این درحالیست که این رقم در افرادی که مصرف میزان کمتری از این نوع مواد غذایی را داشته‌اند ۱۱۶ نفر بوده‌ است.

محققان فرانسوی اظهار داشتند: به افراد توصیه می‌شود که مصرف مواد غذایی فوق فرآوری شده را محدود کرده و رژیم‌های غذایی حاوی میزان کمتری نمک، قند و چربی را دنبال نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر