jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۵۵ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

برنامه «سینما؛ گفتمان فرهنگی» با محوریت بررسی گفتمان سینمایی ایران و افغانستان با سخنرانی مدیر کمپانی افغان فیلم در جمع مستندسازان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.

این خبر را هنرآنلاین منتشر کرده و در ادامه آورده، بیست و دومین برنامه سینما؛ گفتمان فرهنگی با حضور دکتر صحرا کریمی، مدیر کمپانی افغان فیلم افغانستان امروز سه‌شنبه ( 26 آذر) در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود.
این برنامه با محوریت بررسی گفتمان سینمایی ایران و افغانستان با سخنرانی مدیر کمپانی افغان فیلم درجمع مستندسازان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.
صحرا کریمی، فیلمساز شناخته شده یک نویسنده است. او تحصیلات ابتدایی خود را در ایران و دانشگاهی را در اسلواکی گذرانده‌است. این هنرمند افغانستانی به عنوان بازیگر نقش اول، در چند فیلم ایرانی نیز ایفای نقش کرده‌است. او از دانشگاه هنر و فیلم جمهوری اسلواکی دکترای کارگردانی فیلم داستانی دارد. رساله دکترای او درباره موج نوی سینمای ایران بود. فیلم‌های «زنان پشت‌فرمان رانندگی»، «نسیمه، خاطرات روزانه دختری مهاجر» و «در جست وجوی خیال» به کارگردانی او جوایز بین‌المللی به دست آورده‌اند.
برنامه سینما؛ گفتمان فرهنگی از جمله برنامه‌های سازمان سینمایی حوزه هنری است که به مباحث و مفاهیم مهم سینمای ایران و جهان می‌پردازد و تاکنون، به موضوعاتی چون جوان گرایی در سینما، درجه بندی سنی و ریتینگ، سینما و دیپلماسی فرهنگی، چالش‌های سینمای دفاع مقدس، بررسی آیین‌ها در سینما و سیما، چالش‌های نظارت در سینمای ایران و ... با حضور کارشناسان و سینماگران نام آشنا پرداخته است.
این برنامه سه شنبه ساعت 14و30 دقیقه تا 16 و30 دقیقه در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود و استفاده از این برنامه برای اهالی رسانه، منتقدان و دانشجویان آزاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر