jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۵۵ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

برنامه «سینما؛ گفتمان فرهنگی» با محوریت بررسی گفتمان سینمایی ایران و افغانستان با سخنرانی مدیر کمپانی افغان فیلم در جمع مستندسازان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.

این خبر را هنرآنلاین منتشر کرده و در ادامه آورده، بیست و دومین برنامه سینما؛ گفتمان فرهنگی با حضور دکتر صحرا کریمی، مدیر کمپانی افغان فیلم افغانستان امروز سه‌شنبه ( 26 آذر) در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود.
این برنامه با محوریت بررسی گفتمان سینمایی ایران و افغانستان با سخنرانی مدیر کمپانی افغان فیلم درجمع مستندسازان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.
صحرا کریمی، فیلمساز شناخته شده یک نویسنده است. او تحصیلات ابتدایی خود را در ایران و دانشگاهی را در اسلواکی گذرانده‌است. این هنرمند افغانستانی به عنوان بازیگر نقش اول، در چند فیلم ایرانی نیز ایفای نقش کرده‌است. او از دانشگاه هنر و فیلم جمهوری اسلواکی دکترای کارگردانی فیلم داستانی دارد. رساله دکترای او درباره موج نوی سینمای ایران بود. فیلم‌های «زنان پشت‌فرمان رانندگی»، «نسیمه، خاطرات روزانه دختری مهاجر» و «در جست وجوی خیال» به کارگردانی او جوایز بین‌المللی به دست آورده‌اند.
برنامه سینما؛ گفتمان فرهنگی از جمله برنامه‌های سازمان سینمایی حوزه هنری است که به مباحث و مفاهیم مهم سینمای ایران و جهان می‌پردازد و تاکنون، به موضوعاتی چون جوان گرایی در سینما، درجه بندی سنی و ریتینگ، سینما و دیپلماسی فرهنگی، چالش‌های سینمای دفاع مقدس، بررسی آیین‌ها در سینما و سیما، چالش‌های نظارت در سینمای ایران و ... با حضور کارشناسان و سینماگران نام آشنا پرداخته است.
این برنامه سه شنبه ساعت 14و30 دقیقه تا 16 و30 دقیقه در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود و استفاده از این برنامه برای اهالی رسانه، منتقدان و دانشجویان آزاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر