jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۴۳۶ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

اموال مهدی رحمتی توقیف شده است. کاپیتان سابق تیم استقلال، روز گذشته این خبر را اعلام کرد. به نظر می‌رسد بحران مالیات ورزشکاران تمام شدنی نیست. تا چند سال قبل فوتبالیست‌ها و مربیان نامی در زمان مذاکره با باشگاه‌ها اعلام می‌کردند یکی از شروط آنها برای امضای قرارداد، پرداخت مالیات‌شان است.

در استقلال هم این اتفاق همواره در قراردادها رخ می‌داد که در حال حاضر تبدیل به یک بحران بزرگ شده است. تعدادی از بازیکنان سابق و پیشین این باشگاه با مشکلات بزرگی در این زمینه روبه رو شده‌اند. اداره مالیات هم یک حرف مشخص دارد؛ با کسی روبه‌روست که مالیات مقابل اسمش خورده، نه با کسی که طرف قرارداد آنها بوده است.
روز گذشته مهدی رحمتی در توضیح اتفاق رخ داده اعلام کرد: «چند سال است به خاطر مشکل مالیاتی ممنوع‌الخروج، ممنوع‌المعامله و... هستم و صدایم در‌نیامده اما ظاهرا از سکوت من سوءاستفاده‌های زیادی شده است. در شرایطی که آقایان در فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال هر روز ادعا می‌کنند که این باشگاه هیچ بدهی ندارد و مشکلی برای حضور در آسیا ندارد؛ اما نه‌تنها مالیات من را پرداخت نکرده اند بلکه ظاهرا اطلاعات غلط به AFC داده‌اند. نمی‌دانم چه کسی پاسخگوی چنین کار زشتی است و چه کسی مسؤولیت این کار را به‌عهده می‌گیرد، اما حالا که با نامه توقیف اموال مواجه شده‌ام ذره‌ای کوتاه نمی‌آیم و به هر نهادی لازم باشد توضیح می‌دهم که نه‌تنها بدهی مالیاتی من چند سال است که پرداخت نشده بلکه برای پاک کردن صورت مساله مدارک غیر واقعی هم به AFC ارسال کرده‌اند. نکته اینجاست که برای آرش برهانی و جواد نکونام، دو بازیکن پیشین استقلال هم دقیقا این اتفاق افتاده است. این دو بازیکن هم با حکم توقیف اموال و مسدود شدن حساب‌هایشان روبه رو هستند. برهانی در‌این‌باره می‌گوید: من طلب بالایی از استقلال داشتم و بخش عمده‌ای از آن پول را بخشیدم، ولی اداره مالیات حتی برای پول بخشیده من مالیات بریده. حتی به مسؤولان اعلام کردم من پول را بخشیدم، ولی تا اینجا به جواب نرسیده‌ام. حتی کارت بانک ندارم که بخواهم کار بانکی کنم.» جواد نکونام هم به خاطر قراردادی که با استقلال داشت نزدیک به 500 میلیون تومان به اداره مالیات بدهکار است. حساب‌های او هم مسدود شده و از این نظر مشکل دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر