jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۲۰۲ ۱۸ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

عرب‌امیری گفت: کودک و نوجوان امروز نیازمند تولیدات وطنی است تا با فرهنگ ایرانی آشنا شود. چه کسی؟ نسیم عرب امیری

کجا؟ نویسنده سریال «حکایت‌های کمال»
چی گفت؟ در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نگارش «حکایت‌های کمال» حدود شش ماه طول کشید و ما به عنوان نویسندگان این مجموعه تلاش کردیم کاری جذاب و شیرین برای مخاطبان تلویزیون خلق کنیم. من به شخصه به ایجاد حال خوب و دادن امید به مخاطب معتقد هستم و از آنجا که خودم سال‌ها در حوزه ادبیات مکتوب کار کرده‌ام به اقتباس از آثار مکتوب هم علاقه‌مند هستم. حتی فیلمنامه‌نویسی را با اقتباس از نخستین کتاب خودم آغاز کردم و سال‌ها پیش مجموعه‌ پویانمایی 52 قسمتی بر اساس این کتاب در مرکز صبا مصوب شد و فیلمنامه‌هایش نیز توسط خود من نگارش و آماده شد. متاسفانه آن کار به خاطر شرایط مالی تهیه‌کننده و هزینه‌های بالا تا امروز به تولید نرسیده، اما زمینه‌ای شد که به شکل جدی و حرفه‌ای به فیلمنامه‌نویسی ورود کنم.
دیگه چی گفت؟ ما به عنوان نویسندگان فیلمنامه، ساعت‌ها با هم جلسه می‌گذاشتیم و درباره طرح‌ها و فیلمنامه‌ها گفت‌و‌گو می‌کردیم. کار ابتدا قرار بود برای مخاطب کودک و نوجوان ساخته شود و بعد از نگارش، فیلمنامه‌ها به قدری روی کاغذ جذاب و بانمک از کار در آمده بود که تصمیم گرفته شد خانواده نیز در کار دخیل شود تا علاوه بر کودک و نوجوان، آنها نیز به تماشای سریال بنشینند. خوشبختانه این اتفاق افتاد و آن‌طور که از مخاطبان بازخورد گرفته‌ام، این کار از هر سن‌وسالی مخاطب دارد. دلیل آن هم روشن است. اول این‌که این فضا و دیدن حوض‌های قدیمی، مرغ و خروس در حیاط خانه و بازی‌های قدیمی کودکانه برای کودک آپارتمان‌نشین امروز که مدام با لپ‌تاپ و تبلت بازی می‌کند و سروکار دارد، غریب و کنجکاو‌برانگیز است و از آنجا که کودکان کنجکاو هستند تا در مورد ناشناخته‌ها و نادیده‌ها بیشتر ببینند و بدانند جذب فضای سریال شده‌اند و بزرگسالان نیز به خاطر این‌که فضای سریال را زندگی کرده‌اند و آن را دیده‌اند، حس نوستالژیک آن را دوست دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر