jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۹۴۵ ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با این که از روز جهانی معلولان چند روزی می‌گذرد، اما اداره میراث فرهنگی یزد برای این روز برنامه ریزی ده روزه کرده و جشنواره راه انداخته؛ جشنواره گردشگری معلولان.

فاطمی، مدیرکل جوان و خوش ذوق میراث‌فرهنگی استان یزد در افتتاحیه این جشنواره گفته گرچه ایجاد رمپ در اماکن تاریخی یزد غیرقابل تصور بود، اما اکنون بسیاری از اماکن تاریخی یزد برای معلولان آماده‌سازی شده‌ است. فاطمی می‌گوید: ما به واسطه برگزاری جشنواره گردشگری معلولان، در برخی اماکن تاریخی مهم یزد مانند مسجد جامع، محورهای بافت تاریخی، باغ دولت آباد، زندان اسکندر و یکی از کمپ‌های کویری، دخمه و آتشکده رمپ و مسیرهای مخصوص را برای گردشگران معلول ایجاد کردیم تا آنها نیز بتوانند با آسودگی بیشتر از این بناهای تاریخی زیبا دیدن کنند. همچنین برای اولین بار در استان، آب‌انباری را که تبدیل به زورخانه شده بود با ایجاد رمپ مناسب، برای رفت و آمد معلولان آماده سازی کردیم تا این عزیزان هم بتوانند از این مجموعه زیبا استفاده کنند./ جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر