jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۹۴۵ ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با این که از روز جهانی معلولان چند روزی می‌گذرد، اما اداره میراث فرهنگی یزد برای این روز برنامه ریزی ده روزه کرده و جشنواره راه انداخته؛ جشنواره گردشگری معلولان.

فاطمی، مدیرکل جوان و خوش ذوق میراث‌فرهنگی استان یزد در افتتاحیه این جشنواره گفته گرچه ایجاد رمپ در اماکن تاریخی یزد غیرقابل تصور بود، اما اکنون بسیاری از اماکن تاریخی یزد برای معلولان آماده‌سازی شده‌ است. فاطمی می‌گوید: ما به واسطه برگزاری جشنواره گردشگری معلولان، در برخی اماکن تاریخی مهم یزد مانند مسجد جامع، محورهای بافت تاریخی، باغ دولت آباد، زندان اسکندر و یکی از کمپ‌های کویری، دخمه و آتشکده رمپ و مسیرهای مخصوص را برای گردشگران معلول ایجاد کردیم تا آنها نیز بتوانند با آسودگی بیشتر از این بناهای تاریخی زیبا دیدن کنند. همچنین برای اولین بار در استان، آب‌انباری را که تبدیل به زورخانه شده بود با ایجاد رمپ مناسب، برای رفت و آمد معلولان آماده سازی کردیم تا این عزیزان هم بتوانند از این مجموعه زیبا استفاده کنند./ جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر