jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۳۹۵۷۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۸  |  ۲۲:۰۰

مکمل‌های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می‌شود، مؤثر هستند.

«بیش‌ فعالی» را اینگونه درمان کنید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک بررسی تازه‌ نشان می‌دهد مکمل‌های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می‌شود مؤثر هستند.

پژوهشگران آمریکایی تأکید می‌کنند، قرص‌های امگا 3 می‌توانند به افراد کمک کنند تا بر روی موضوعی تمرکز کنند و این دقیقا همان کاریست که داروها انجام می‌دهند.

دانشمندان مکمل‌های امگا ۳ را در ۹۲ کودک مبتلا به ADHD در تایوان آنالیز کردند و در نهایت مشخص شد، افرادی که سطح خوبی از این مکمل را دریافت کردند به نسبت وضعیت هوشیاری بهتری دارند.

این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی یا ترکیبی از این موارد همراه است. کارشناسان توصیه می‌کنند، هر فردی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه شود.

اعتقاد بر این است که صدها هزار کودک در انگلیس و حدود شش میلیون نفر در آمریکا اختلال بیش فعالی کمبود توجه دارند و در نتیجه تلاش می‌کنند تا تمرکز کنند.

کارمین پارینته، محقق ارشد این پژوهش می‌گوید:‌ مطالعه ما مقدمه مهمی برای سایر مداخلات تغذیه‌ای است و ما می‌توانیم مزایای روانپزشکی شخصی را برای کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش-فعالی تحریک کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر