jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۱۲۳۱۸۴۴ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۵

گفتگو با فریبا نادری بازیگر سریال ستایش 3

از دست «پری‌ سیما» عصبانی‌ام!

با توجه به واکنش کاربران در فضای مجازی می‌توان گفت منفی‌ترین و منفورترین شخصیت فصل سوم مجموعه «ستایش» پری‌ سیما با بازی فریبا‌ نادری است.

از دست «پری‌ سیما» عصبانی‌ام!

شخصیتی که به‌واسطه اعمال و رفتاری که در داستان و در قبال اغلب نقش‌های اصلی دارد، عنوان منفی‌ترین شخصیت سریال را بین مخاطبان از آن خود کرده است.

نکته جالب این‌که این بازیگر در شرایط خاصی ایفای این شخصیت را به‌عهده داشته که در گفت‌وگو با جام‌جم به این نکات مهم اشاره کرد، اما جالب‌تر این‌که به گفته خودش با وجود شخصیت منفی که در داستان دارد، اما واکنش مخاطبان سریال در فضای مجازی به نسبت فصل دوم منطقی‌تر شده است.

خاطرم هست به دلیل نقشی که در فصل دوم «ستایش» داشتید، با واکنش‌های آزاردهنده‌ای در فضای مجازی روبه‌رو شدید. با توجه به شخصیتی که پری‌سیما در فصل سوم دارد، این بار با چه واکنش‌هایی از جانب مخاطبان این سریال روبه‌رو هستید؟

بیشتر اصرار دارند که من پول و اموال فردوس را پس بدهم. من هم در فضای مجازی اعلام کردم که به هیچ‌وجه پس نمی‌دهم! البته همان‌طور هم که شما اشاره کردید در فصل دوم با واکنش‌های بعضا بی‌رحمانه‌ای روبه‌رو شدم، اما خوشبختانه در فصل سوم در برخوردهایی که با مردم دارم یا در فضای مجازی با واکنش‌های خوبی روبه‌رو می‌شوم. این‌که به من لطف دارند و می‌گویند که چقدر نقشت را خوب بازی کرده‌ای. همین باعث دلگرمی من می‌شود. حتی اگر زمان پخش به پری‌سیما ناسزا هم بگویند، بیشتر خوشحال می‌شوم. یعنی توانسته‌ام این نقش را به‌خوبی و درست بازی کنم که برای مخاطب باورپذیر باشد و با آن همذات پنداری کنند.

آنجا که ما در کمتر سریالی با چنین شخصیت زن منفی روبه رو هستیم، زمانی که فیلمنامه را مطالعه کردید چه تصوری از این شخصیت داشتید؟

بله همان‌طور که شما گفتید در کمتر فیلمنامه‌ای با چنین شخصیتی روبه‌رو هستیم. طبیعی است وقتی این نقش به من پیشنهاد شد خیلی خوشحال شدم. گرچه به‌دلیل ویژگی‌هایی که داشت، نقش خیلی سختی بود.

نگران نبودید که هنگام پخش مخاطب نتواند چنین شخصیتی را با رفتار و اعمالی که انجام می‌دهد، بپذیرد و آن را پس بزند؟

من فکر می‌کنم مردم همه چیز را زود فراموش می‌کنند. بنابراین خیلی نگران این موضوع نبودم. اما خب در فصل دوم به‌خاطر یک‌سری اظهارنظرها خیلی ناراحت می‌شدم. اما خوشبختانه مخاطب تلویزیون به قدری باهوش و آگاه شده که مرز بین بازی و واقعیت را تشخیص می‌دهد و باید بگویم مخاطب خیلی منطقی و هوشمندانه با این موضوع برخورد می‌کند. چون در گذشته این‌گونه نبود و مردم با بازیگران نقش‌های منفی برخوردهای خوبی نداشتند.

فکر می‌کنم تا به امروز نقشی با خصوصیات پری‌سیما بازی نکرده بودید.

نقش خاکستری بازی کرده بودم اما تا این حد منفی که مخاطب را آزار بدهد، تاکنون بازی نکرده بودم.
گویا در شرایط خیلی خاصی هم در این سریال حضور داشتید و همین موضوع کار را برای شما سخت‌تر می‌کرد.

بله، حدود دو ماه بود که دخترم به دنیا آمده بود و من حس لطیف مادر شدن را تجربه کرده بودم. در چنین شرایطی باید نقش زنی به نام پری‌سیما را بازی می‌کردم که به نوعی بیمار و پر از عقده‌های درونی است. از طرفی از دخترم هم دور می‌شدم و مدام سر کار بودم. نکته مهم‌تر این‌که منفی‌ترین نقش سریال پری‌سیما بود و من با آن روحیه لطیف و پراحساس مادری این نقش را بازی کردم و تلاشم این بود که برای مخاطب باورپذیر باشد.

حالا که به عنوان مخاطب هم سریال را دنبال می‌کنید، از نتیجه کار راضی بودید؟

امیدوارم مردم راضی باشند. اما خب دوستان و همکاران به‌خصوص دوستان تدوینگر لطف داشتند و از بازی من تعریف می‌کردند و معتقد بودند که خیلی خوب توانستم شخصیت و چهره و ویژگی‌های پری‌سیما را به مخاطب ارائه بدهم. در فضای مجازی هم نظرات جالبی از سوی مردم دریافت کردم. بنابراین خوشحالم که آقای سلطانی به من اعتماد کرد و فیلمنامه و شخصیت‌پردازی خوب آقای‌مطلبی هم باعث شد مردم با این شخصیت ارتباط برقرار کنند و آن را بپذیرند.

برخی مخاطبان سریال معتقدند رفتاری که پری‌سیما دارد و این‌که وارد زندگی عمه خودش شد، کمی غیرقابل باور است. به خصوص این‌که هیچ‌گونه نکته مثبتی در این شخصیت وجود ندارد! برای شما که ایفاگر این نقش بودید، چقدر رفتار پری‌سیما برایتان باورپذیر بود؟

البته در قسمت‌های بعد نکاتی درباره این شخصیت می‌بینیم که تا حدودی حق را به او می‌دهیم که چنین رفتاری داشته باشد. با این وجود من هم چنین رفتاری را نمی‌پذیرم و با کارهایی که انجام می‌دهد موافق نیستم. اما خب در گذشته اتفاقاتی برایش رخ داده که منشاء رفتار‌هایی است که از او می‌بینیم.

در صورتی که فصل چهارم «ستایش» ساخته شود، داستان پری‌سیما به گونه‌ای هست که در آن فصل هم حضور داشته باشد؟

مشخص نیست که فصل چهارم ساخته شود و پری‌ سیما هم حضور داشته باشد، اما شخصیتی که من شناختم، حتی روحش هم می‌تواند دیگران را اذیت کند.

در حال حاضر مشغول بازی در چه سریالی هستید؟

در مجموعه «از سرنوشت» بازی می‌کنم که سه فصل دارد که البته حضور من در دو فصل قبلی بیشتر است و فصل سوم هم قرار است ساخته شود و می‌توانم بگویم شخصیتی که در این سریال دارد کاملا متفاوت از پری‌سیما است و شخصیت بسیار آرامی دارد.

در سینما چطور؟ اصولا پیشنهاد کار سینمایی به شما می‌شود؟

پیشنهاد داشتم، اما کار را دوست نداشتم و فیلمنامه جذبم نکرده است. خیلی درگیر این موضوع هم نیستم که به هر قیمتی مقابل دوربین بروم و حضور داشته باشم و صرف این‌که سینماست، هر نقشی را بپذیرم. ضمن این‌که ترجیح دادم بیشتر وقتم را با دخترم بگذرانم.

«ستایش» از نگاه پری‌سیما

به نظر من سریال ستایش بی‌نقص است. هم فیلمنامه آقای مطلبی و هم پرداخت و کارگردانی آقای سلطانی به‌قدری خوب و سنجیده است که من هیچ ایرادی نمی‌توانم به کار بگیرم.

ضمن این‌که من پیش از پخش هم در فضای مجازی اعلام کردم که این فصل مخاطب را شگفت زده خواهد کرد. البته من با وجود این‌که در فصل یک نبودم، اما فصل یک را بیشتر از فصل دوم دوست داشتم.
با این حال به نظرم فصل سوم خیلی جذاب تر است.

گرچه همین حالا هم که سریال را می‌بینم، از پری‌ سیما خیلی عصبانی می‌شوم. به خصوص سکانسی که برای همسرش که به دستور خودش به قتل رسیده بود، آن‌طور ضجه می‌زد.

زینب علیپور طهرانی - رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر