jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۱۲۳۱۸۴۴ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۵

گفتگو با فریبا نادری بازیگر سریال ستایش 3

از دست «پری‌ سیما» عصبانی‌ام!

با توجه به واکنش کاربران در فضای مجازی می‌توان گفت منفی‌ترین و منفورترین شخصیت فصل سوم مجموعه «ستایش» پری‌ سیما با بازی فریبا‌ نادری است.

از دست «پری‌ سیما» عصبانی‌ام!

شخصیتی که به‌واسطه اعمال و رفتاری که در داستان و در قبال اغلب نقش‌های اصلی دارد، عنوان منفی‌ترین شخصیت سریال را بین مخاطبان از آن خود کرده است.

نکته جالب این‌که این بازیگر در شرایط خاصی ایفای این شخصیت را به‌عهده داشته که در گفت‌وگو با جام‌جم به این نکات مهم اشاره کرد، اما جالب‌تر این‌که به گفته خودش با وجود شخصیت منفی که در داستان دارد، اما واکنش مخاطبان سریال در فضای مجازی به نسبت فصل دوم منطقی‌تر شده است.

خاطرم هست به دلیل نقشی که در فصل دوم «ستایش» داشتید، با واکنش‌های آزاردهنده‌ای در فضای مجازی روبه‌رو شدید. با توجه به شخصیتی که پری‌سیما در فصل سوم دارد، این بار با چه واکنش‌هایی از جانب مخاطبان این سریال روبه‌رو هستید؟

بیشتر اصرار دارند که من پول و اموال فردوس را پس بدهم. من هم در فضای مجازی اعلام کردم که به هیچ‌وجه پس نمی‌دهم! البته همان‌طور هم که شما اشاره کردید در فصل دوم با واکنش‌های بعضا بی‌رحمانه‌ای روبه‌رو شدم، اما خوشبختانه در فصل سوم در برخوردهایی که با مردم دارم یا در فضای مجازی با واکنش‌های خوبی روبه‌رو می‌شوم. این‌که به من لطف دارند و می‌گویند که چقدر نقشت را خوب بازی کرده‌ای. همین باعث دلگرمی من می‌شود. حتی اگر زمان پخش به پری‌سیما ناسزا هم بگویند، بیشتر خوشحال می‌شوم. یعنی توانسته‌ام این نقش را به‌خوبی و درست بازی کنم که برای مخاطب باورپذیر باشد و با آن همذات پنداری کنند.

آنجا که ما در کمتر سریالی با چنین شخصیت زن منفی روبه رو هستیم، زمانی که فیلمنامه را مطالعه کردید چه تصوری از این شخصیت داشتید؟

بله همان‌طور که شما گفتید در کمتر فیلمنامه‌ای با چنین شخصیتی روبه‌رو هستیم. طبیعی است وقتی این نقش به من پیشنهاد شد خیلی خوشحال شدم. گرچه به‌دلیل ویژگی‌هایی که داشت، نقش خیلی سختی بود.

نگران نبودید که هنگام پخش مخاطب نتواند چنین شخصیتی را با رفتار و اعمالی که انجام می‌دهد، بپذیرد و آن را پس بزند؟

من فکر می‌کنم مردم همه چیز را زود فراموش می‌کنند. بنابراین خیلی نگران این موضوع نبودم. اما خب در فصل دوم به‌خاطر یک‌سری اظهارنظرها خیلی ناراحت می‌شدم. اما خوشبختانه مخاطب تلویزیون به قدری باهوش و آگاه شده که مرز بین بازی و واقعیت را تشخیص می‌دهد و باید بگویم مخاطب خیلی منطقی و هوشمندانه با این موضوع برخورد می‌کند. چون در گذشته این‌گونه نبود و مردم با بازیگران نقش‌های منفی برخوردهای خوبی نداشتند.

فکر می‌کنم تا به امروز نقشی با خصوصیات پری‌سیما بازی نکرده بودید.

نقش خاکستری بازی کرده بودم اما تا این حد منفی که مخاطب را آزار بدهد، تاکنون بازی نکرده بودم.
گویا در شرایط خیلی خاصی هم در این سریال حضور داشتید و همین موضوع کار را برای شما سخت‌تر می‌کرد.

بله، حدود دو ماه بود که دخترم به دنیا آمده بود و من حس لطیف مادر شدن را تجربه کرده بودم. در چنین شرایطی باید نقش زنی به نام پری‌سیما را بازی می‌کردم که به نوعی بیمار و پر از عقده‌های درونی است. از طرفی از دخترم هم دور می‌شدم و مدام سر کار بودم. نکته مهم‌تر این‌که منفی‌ترین نقش سریال پری‌سیما بود و من با آن روحیه لطیف و پراحساس مادری این نقش را بازی کردم و تلاشم این بود که برای مخاطب باورپذیر باشد.

حالا که به عنوان مخاطب هم سریال را دنبال می‌کنید، از نتیجه کار راضی بودید؟

امیدوارم مردم راضی باشند. اما خب دوستان و همکاران به‌خصوص دوستان تدوینگر لطف داشتند و از بازی من تعریف می‌کردند و معتقد بودند که خیلی خوب توانستم شخصیت و چهره و ویژگی‌های پری‌سیما را به مخاطب ارائه بدهم. در فضای مجازی هم نظرات جالبی از سوی مردم دریافت کردم. بنابراین خوشحالم که آقای سلطانی به من اعتماد کرد و فیلمنامه و شخصیت‌پردازی خوب آقای‌مطلبی هم باعث شد مردم با این شخصیت ارتباط برقرار کنند و آن را بپذیرند.

برخی مخاطبان سریال معتقدند رفتاری که پری‌سیما دارد و این‌که وارد زندگی عمه خودش شد، کمی غیرقابل باور است. به خصوص این‌که هیچ‌گونه نکته مثبتی در این شخصیت وجود ندارد! برای شما که ایفاگر این نقش بودید، چقدر رفتار پری‌سیما برایتان باورپذیر بود؟

البته در قسمت‌های بعد نکاتی درباره این شخصیت می‌بینیم که تا حدودی حق را به او می‌دهیم که چنین رفتاری داشته باشد. با این وجود من هم چنین رفتاری را نمی‌پذیرم و با کارهایی که انجام می‌دهد موافق نیستم. اما خب در گذشته اتفاقاتی برایش رخ داده که منشاء رفتار‌هایی است که از او می‌بینیم.

در صورتی که فصل چهارم «ستایش» ساخته شود، داستان پری‌سیما به گونه‌ای هست که در آن فصل هم حضور داشته باشد؟

مشخص نیست که فصل چهارم ساخته شود و پری‌ سیما هم حضور داشته باشد، اما شخصیتی که من شناختم، حتی روحش هم می‌تواند دیگران را اذیت کند.

در حال حاضر مشغول بازی در چه سریالی هستید؟

در مجموعه «از سرنوشت» بازی می‌کنم که سه فصل دارد که البته حضور من در دو فصل قبلی بیشتر است و فصل سوم هم قرار است ساخته شود و می‌توانم بگویم شخصیتی که در این سریال دارد کاملا متفاوت از پری‌سیما است و شخصیت بسیار آرامی دارد.

در سینما چطور؟ اصولا پیشنهاد کار سینمایی به شما می‌شود؟

پیشنهاد داشتم، اما کار را دوست نداشتم و فیلمنامه جذبم نکرده است. خیلی درگیر این موضوع هم نیستم که به هر قیمتی مقابل دوربین بروم و حضور داشته باشم و صرف این‌که سینماست، هر نقشی را بپذیرم. ضمن این‌که ترجیح دادم بیشتر وقتم را با دخترم بگذرانم.

«ستایش» از نگاه پری‌سیما

به نظر من سریال ستایش بی‌نقص است. هم فیلمنامه آقای مطلبی و هم پرداخت و کارگردانی آقای سلطانی به‌قدری خوب و سنجیده است که من هیچ ایرادی نمی‌توانم به کار بگیرم.

ضمن این‌که من پیش از پخش هم در فضای مجازی اعلام کردم که این فصل مخاطب را شگفت زده خواهد کرد. البته من با وجود این‌که در فصل یک نبودم، اما فصل یک را بیشتر از فصل دوم دوست داشتم.
با این حال به نظرم فصل سوم خیلی جذاب تر است.

گرچه همین حالا هم که سریال را می‌بینم، از پری‌ سیما خیلی عصبانی می‌شوم. به خصوص سکانسی که برای همسرش که به دستور خودش به قتل رسیده بود، آن‌طور ضجه می‌زد.

زینب علیپور طهرانی - رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر