jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۱۵۰۷ ۱۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کولاکوویچ سرانجام کوتاه آمد و با جوان‌گرایی اولین برد را نصیب والیبال ایران کرد

نبرد انتقامی با استرالیا

هواداران فوتبال یک شعار خیلی معروف دارند. به‌خصوص استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها. هر بار که این تیم‌ها نتیجه نمی‌گیرند هواداران آنها در ورزشگاه داد می‌زنند: «پرسپولیس/ استقلال بسه دیگه غیرتت رو نشون بده.» این‌بار اما این شعار را نه برای فوتبال که هواداران از هزاران کیلومتر دورتر خطاب به والیبالی‌ها گفتند. از طریق شبکه‌های مجازی و پیام‌هایی که در این شبکه‌ها منتشر کردند. این که ملی‌پوشان والیبال، کافی است، غیرتتان را نشان بدهید و همین اتفاق هم افتاد. از بازی روز گذشته با کانادا.

پس از تن دادن به شکست مقابل روسیه و از آن عجیب‌تر شکست مقابل مصر فشار روی والیبالی‌ها زیاد بود. البته کولاکوویچ هم تحت فشار بود و کمی لجوج! شاید او یک سرمربی در حد و اندازه‌های برندهای جهانی باشد اما برندها هم ممکن است اشتباه کنند و ممکن است یک جایی بی گدار به آب بزنند و قافیه را ببازند. نمونه‌اش همین دو بازی اول ایران در جام جهانی. هر چقدر کارشناسان
به کولاکوویچ هشدار می‌دادند که تیم خسته است و باید از جوان‌ترها استفاده کند ترکیب ایران باز همان همیشگی بود. یعنی سعید معروف و رفقا!اما برای بازی با کانادا ظاهرا ایگور کولاکوویچ خودش هم به این باور رسید که دیگر وقت تغییر است. احتمالا او با این فلسفه پیش رفت: «وقتی داریم می‌بازیم خب با جوان‌ها ببازیم. حداقل برای‌شان تجربه می‌شود. »به همین دلیل هم بود که ترکیب اولیه ایران در بازی با کانادا را جوان‌ها شکل دادند یعنی مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، فرهاد قائمی و محمدرضا موذن. ترکیبی جوان و تازه نفس والیبال ایران که کانادا را به زانو در آوردند.
هر چند جوانان ایران در این بازی کم اشتباه نداشتند اما شکی وجود ندارد که رفته رفته و بازی به بازی همه چیز در کنار هم قرار می‌گیرد. مگر از اول محمد موسوی، شهرام محمودی یا سعید معروف بودند؟ بازی دادن به جوان‌ها یک ویژگی دیگر هم دارد. این که فرصتی می‌شود برای با تجربه‌ها تا استراحت بیشتری داشته باشند و هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ فکری خودشان را برای مسابقات انتخابی المپیک که در دی‌ماه برگزار می‌شود، آماده کنند.
اینها را اما باید کنار گذاشت. امروز قرار است یک جنگ تمام‌عیار بین ایران و استرالیا برگزار شود. استرالیا برای جبران باخت فینال قهرمانی آسیا مقابل ایران قرار می‌گیرد و ایران هم که تازه روی دور برد افتاده نمی‌خواهد مقابل حریف اقیانوسیه‌ای اش بازنده باشد و همین مساله جنگ تمام عیار را رقم خواهد زد. البته تیم استرالیا ظاهرا با ترکیبی متفاوت به ژاپن آمده و این احتمال وجود دارد که آنها غیرقابل پیش‌بینی بازی کنند.
معروف: جوانان ایران لایق برد مقابل کانادا بودند
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل کانادا گفت: بازیکنان جوان و آینده دار ما برای هر امتیاز جنگیدند. سعید معروف در نشست خبری پس از شکست تیم ملی کانادا گفت: فکر می‌کنم پس از دو شکست در جام جهانی، این پیروزی بزرگی برای ما بود. امروز بازیکنان جوان ما عملکردی عالی داشتند و من از این پیروزی خیلی خوشحال هستم. بازیکنان جوان و آینده‌دار برای هر امتیاز جنگیدند و آنها لایق این پیروزی بودند.

تمجید کولاکوویچ از مجرد
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری بعد از بازی با کانادا گفت: پس از دو شکست، این پیروزی خیلی برای ما مهم بود چرا که اعتماد به نفسمان کم شده بود. بعد از ست نخست، بازی را با انرژی شروع کردیم و بسیار خوشحالم چرا که اغلب بازیکنان مخصوصا بازیکنان نیمکت‌نشین و جوان با کیفیت ظاهر شدند؛ کسانی که آینده‌های والیبال ایران هستند. امیدوارم بتوانیم این انرژی را برای بازی‌های بعدی حفظ کنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال درباره علی اصغر مجرد گفت: مجرد بیشتر یک مدافع است. هر چند که امروز از دفاع او راضی نیستم چرا که می‌توانست بهتر دفاع کند، اما او در سرویس شگفت زده‌ام کرد و اشتباه کمی مرتکب شد و به خاطر این عملکرد بسیار خوشحال هستم.

نتایج بازی‌های دیروز
ایران 3-کانادا 1
آرژانتین 2- ایتالیا 3
روسیه 2 - استرالیا 3
آمریکا 3 - لهستان 1
برزیل 3 - مصر 1
ژاپن 3 - تونس 0

برنامه بازی‌های امروز
مصر - کانادا (5:30)
لهستان - آرژانتین (7:00)
برزیل - روسیه (8:30)
تونس - ایتالیا (9:30)
ایران - استرالیا (11:30)
ژاپن - آمریکا (13:50)

مازیار فیروزی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر