jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۲۶۸۴۵   ۱۳ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۹:۲۴

متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت: همه نمی‌توانند کاندید اهدای کلیه باشند.

چه کسانی می‌توانند کاندید اهدای کلیه شوند؟

به گزارش جام جم آنلاین از میزان ، سیدیعقوب صهری متخصص کلیه و مجاری ادرار و ناباروری فلوشیپ سرطان‌های دستگاه ادراری با بیان اینکه زندگی با یک کلیه هم ممکن است، گفت: کسانی که مشکلات زمینه‌ای کلیه دارند نمی‌توانند کاندید مناسبی برای اهدای کلیه باشند.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که سنگ کلیه داشته یا سابقه آن را در طول زندگی خود دارد نمی‌توانند کاندید اهدای کلیه شوند، افزود: افرادی که وزن بیش از ۷۰ کیلو دارند کاندید مناسبی برای اهدای عضو نیستند.

صهری ادامه داد: افرادی که خودشان سابقه بیماری دیابت و یا فشار خون داشته یا در خانواده چنین سابقه‌ای دارند نمی‌توانند گزینه مناسبی برای پیوند کلیه باشند، زیرا در آینده دچار نارسایی‌های کلیوی خواهند شد.

متخصص کلیه و مجاری ادرار یادآور شد: کسانی که اهدای کلیه داشته اند با مراقبت‌های بیشتر به نسبت افراد عادی می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر