jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۲۶۷۶۶   ۱۳ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۴:۱۴

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های گینس، رکوردشکنی‌های مربوط به خوردن غذا است.

دیوانه وارترین رکوردهای غذایی ثبت شده در گینس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، شکستن رکورد‌های گینس کار بزرگی محسوب می‌شود. اما یکی از جذاب‌ترین و حیرت انگیزترین بخش‌های گینس، رکوردشکنی‌های مربوط به خوردن غذا است. حتماً شما هم قبول دارید که خوردن مقادیر زیادی غذا در مدت بسیار کم مثلاً در حد چند ثانیه یا تنها چند دقیقه کار ساده‌ای محسوب نمی‌شود، به خصوص اگر چیزی که می‌خورید بزرگ یا مزه‌ی تندی داشته باشد. در ادامه به تعدادی از رکورد‌های غذایی عجیب و غریب ثبت شده در گینس خواهیم پرداخت.

خوردن ۱۲ عدد همبرگر در عرض ۳ دقیقه

رکورد بیشترین همبرگر خورده شده در عرض ۳ دقیقه به مردی به نام تاکرو کوبایاشی تعلق دارد. کوبایاشی در سال ۲۰۱۴ در یک برنامه‌ی تلویزیونی در ایتالیا، ۱۲ همبرگر را دقیقاً در عرض ۳ دقیقه خورد.

البته هیچ کسی دوست ندارد برگرش را بدون یک سس خوشمزه بخورد، به همین دلیل به کوبایاشی اجازه دادند سس دلخواهش را برای ساندویچ هایش انتخاب کند که او هم بر هر ۱۲ ساندوچیش سس مایونز را انتخاب کرد.

خوردن ۲۹ عدد کوفته قلقلی در عرض ۱ دقیقه

کوبایاشی رکورد بیشترین کوفته قلقلی خورده شده در عرض ۱ دقیقه را هم به نام خود ثبت کرده. این رکورد در یک برنامه‌ی تلویزیونی در نیویورک ثبت شد و طی آن کوبایاشی در برابر دوربین‌ها ۲۹ کوفته قلقلی را دقیقاً در عرض ۶۰ ثانیه بلعید.

خوردن نزدیک به ۳۰ هزار عدد همبرگر سایز بزرگ مک دونالد در طول زندگی

احتمالاً هیچکس به اندازه‌ی دونالد گروسک از خوردن همبرگر‌های سایز بزرگ رستوران مک دونالد لذت نمی‌برد.

گروسک سال‌ها است که تقریباً هر روز ۲ همبرگر سایز بزرگ مک دونالد می‌خورد. مقدار همبرگر‌های خورده شده توسط گروسک تا ماه اوت ۲۰۱۶، در مجموع ۲۸،۷۸۸ عدد بود.

پوست کندن و خوردن ۶ عدد تخم مرغ آبپز در عرض ۱ دقیقه

در سال ۲۰۱۲، مردی به نام آشریتا فرمن موفق شد ۶ تخم مرغ آبپز شده را تنها در عرض ۱ دقیقه پوست بکند و بخورد، یعنی به طور متوسط او هر ۱۰ ثانیه یک عدد تخم مرغ خورده بود.

فرمن البته در دنیای رکورد‌های جهانی گینس، یک چهره‌ی برجسته محسوب می‌شود، چون رکورد‌های زیادی را به نام خود ثبت کرده.

خوردن یک دونات مربایی در عرض ۱۲ ثانیه بدون استفاده از دست و لیس زدن لب‌ها

این رکورد متعلق به مردی به نام فیلیپ سانتورو است. سانتورو موفق شد یک دونات مربایی را بدون استفاده از دست یا لیس زدن لب هایش در عرض ۱۱/۴۱ ثانیه ببلعد. او این رکورد را در سال ۲۰۱۴ در سانفرانسیسکو در برابر دوربین‌ها به ثبت رساند.

خوردن یک شیشه کره بادام زمینی در عرض ۱ دقیقه

آندره اورتولف، که او هم یکی از حرفه ای‌های عرصه‌ی رکورد زنی محسوب می‌شود، ۳۷۸ گرم کره بادام زمینی غلیظ و چسبناک را در عرض ۱ دقیقه خورد. اورتلوف رکورد‌های غذایی دیگری هم دارد.

خوردن یک کیلوگرم ژله با چشمان بسته در عرض ۱ دقیقه

اورتولف در سال ۲۰۱۷ رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد. او در عرض ۶۰ ثانیه، ۷۱۶ گرم ژله را با استفاده از چاپ استیک خورد.

او رکورد بیشترین ژله‌ی خورده شده با چشم‌های بسته و بدون استفاده از دست را هم از آن خود کرده. اورتولف ۱،۴۴۵ گرم ژله را تنها در عرض ۱ دقیقه بلعید.

خوردن یک عدد بوریتو در عرض ۴۴ ثانیه

در سال ۲۰۱۹، لی شاتکیور توانست یک بوریتوی بسیار بزرگ را درعرض کمتر از یک دقیقه بخورد. این کار فقط ۴۴/۲۰ ثانیه از او وقت گرفته بود.

خوردن ۹ عدد هات داگ در عرض ۳ دقیقه

در سال ۲۰۱۹، یوتیوبری به نام خوزه مونترو دورن، رکورد بیشترین هات داگ خورده شده در عرض ۳ دقیقه را از آن خود کرد. دورن در عرض ۳ دقیقه، ۹ هات داگ را بلعید.

خوردن ۳۶ عدد حبه سیر در عرض یک دقیقه

در سال ۲۰۱۲، پاتریک برتولتی که او هم در عرصه‌ی رکورد زنی چهره‌ای نام آشنا به شمار می‌رود، ۳۶ عدد حبه سیر را در عرض ۱ دقیقه بلعید. بعید است برتولتی تا روز‌ها از شر بوی رکورد زنی اش خلاص شده باشد.

خوردن ۶ عدد ساندویچ کره بادام زمینی و مربا در عرض ۱ دقیقه

برتولتی رکورد دیگری هم در سال ۲۰۱۲ به نام خود ثبت کرد. او ۶ عدد ساندویچ کره بادام زمینی و مربا را در عرض ۱ دقیقه خورد.

خوردن یک عدد پیاز خام در عرض ۳۰ ثانیه

در سال ۲۰۱۳، مردی به نام یوسوکه یاماگاچی با رکورد خوردن یک عدد پیاز خام کامل در عرض ۲۹/۵۶ ثانیه، نام خود را در کتاب گینس به ثبت رساند. این رکورد زنی در جریان جشن‌های سال نو در ژاپن انجام شده بود.

خوردن ۳۱ عدد کلم بروکسل در عرض ۱ دقیقه

طبق مقررات گینس، کسانی که قصد رکورد زنی در این مورد را دارند باید با استفاده از یک خلال زیتون، هر بار فقط یک عدد کلم را به دهان ببرند.

لینوس اربنک هم با این روش در سال ۲۰۰۸، با خوردن ۳۱ عدد کلم بروکسل در عرض ۱ دقیقه رکورد زنی کرد.

خوردن ۶۵ عدد حبه انگور با استفاده از پا در عرض ۱ دقیقه

گرچه خوردن انگور با پا کار متعارفی نیست، اما به طور قطع کار چالشی‌ای محسوب می‌شود و بسیاری از ما در تصورمان هم نمی‌گنجد که برای انجام آن تلاش کنیم چه رسد که در آن موفق هم شویم. با این حال، در سال ۲۰۱۸، کیف علی خان ۱۹ ساله با خوردن ۶۵ عدد حبه انگور با پاهایش در عرض ۳ دقیقه، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

خوردن ۲۵ عدد مارشمالو در عرض ۱ دقیقه

اگر تجربه‌ی خوردن این خوراکی خوشمزه را داشته باشید می‌دانید که خوردن مارشمالو اصلاً کار ساده‌ای نیست، به خصوص که بسیار چسبناک هم هست. با این وجود، آنتونی فالزون توانست با خوردن ۲۵ عدد مارشمالو در عرض ۱ دقیقه، رکورد شکنی کند. از سال ۲۰۱۳ تا کنون این رکورد به نام فالزون باقی مانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر