Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها گلستان کد خبر: ۱۲۲۶۰۰۵ ۱۰ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۳۰

رییس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای یک باند ایجاد تصادف ساختگی که با صحنه سازی و جعل مهر و امضای پزشکان ۱۰۰ میلیارد ریال در کشور کلاهبرداری کرده بودند در گلستان دستگیر شدند.

دستگیری شبکه تصادف ساختگی در گلستان

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: اعضای این باند در گروه های ۵ و ۶ نفره ، در جاده های خلوت خودروهای خود را واژگون کرده و با صحنه سازی پلیس و اورژانس را به محل تصادف می کشاندند.

وی بیان کرد: پس از انتقال مصدوم به بیمارستان، اعضای این باند گزارش پزشکی و مراکز تصویربرداری را با تفسیری که مدنظرشان بود روی سربرگ های این مراکز که از قبل جعل کرده بودند نوشته و با مهر و امضای جعلی پزشکان این مراکز، گزارش ها را به پزشکی قانونی ارایه می کردند.

هاشمیان ادامه داد: پس از ماه ها کار تخصصی، سربازان گمنام امام زمان (عج) و بازپرس پرونده، پنج سرکرده اصلی این شبکه دستگیر و ۱۵۰ سر شاخه و ۵۰۰ زیرشاخه این باند که در استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی، اصفهان و یزد فعالیت می کردند شناسایی شدند.

به گفته وی، بیش از دو هزار برگ اوراق و اسناد از این شبکه کشف شد که توانسته بودند نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال مال نامشروع از بیمه ها کسب کنند که با اقدام به موقع از پرداخت ۳۰ میلیارد ریال دیگر به آنان جلوگیری شد.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: تصادف عابر پیاده با خودرو، موتورسیکلت با خودرو و واژگونی عمدی خودرو، سه شگرد اصلی اعضای این شبکه در تصادفات ساختگی بود.

هادی هاشمیان افزود: اعضای این باند ۵ نفره دستگیر شده و هم اکنون در زندان هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: