jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۹۶۲   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یادداشتی از حامد عسکری شاعر و نویسنده

از یافت‌آباد تا خان طومان

یکی بوده عین خود ماها، شاید عین ماها بعضی نماز صبح‌هایش هم قضا می‌شده. شاید همان‌طور که توی قهوه‌خانه پا روی پا انداخته بوده و نعنا دوسیبش را کام می‌گرفته، توی اینستاگرامش یک کلیپ را هم کلیک می‌کرده و می‌دیده که نباید می‌دیده، با خالکوبی‌هایش کلی توی محل بین بچه‌ها پز می‌داده و لاتی‌اش را پر‌می‌کرده، ولی یک هو تصمیم گرفته، یک تصمیم بزرگ.

یک تصمیم بزرگ که خودش برود توی ستینگ مغزش و همه چی را برگرداند به تنظیمات کارخانه، همان‌قدر پاک، همانقدر بی‌باگ و ویروس، یک هو از گنده لات محله یافت‌آباد بشود شیر بیشه خان طومان. برود بجنگد بعد جنازه‌اش بعد از چهار سال برگردد و شهر را به هم بریزد.
مجید قصه ما یک تصمیم گرفت و با این تصمیم تکلیف خودش و خیلی‌های دیگر را روشن کرد. تصمیم گرفت برود سر بخورد توی بغل خدا و خدا عزتش داد. همین شد که یک شهر برای برگشتنش آب و جارو شد. همین شد که تصاویر لبخندهایش شد زینت طاقچه‌های شهر. این‌که فلان پایگاه بسیج و فلان نهاد فرهنگی بنر عکس و مراسمش را توی شهر کار کند خیلی امر دور از ذهنی نبود ولی تصویری منتشر شد که رفقای قهوه‌خانه‌ای و بر سیاق سابق مجید هم دم در قهوه‌خانه برایش حجله زدند و عکسش شد زینت ورودی قهوه‌خانه .
شیر بچه قصه ما خوب برای مادرش علی اکبری کرد. رفت و ارباب برگشت و حسرت دامادی‌اش حالا چهار سال است که بر جگر مادرش خال انداخته است. ویدئو‌ها می‌رسد. مادرش چادر رنگی سرش کرده است. یک سبد گل پر پر شده و یک کیک دو طبقه هم گذاشته‌اند روی تابوت. زن کل می‌کشد. بغض می‌کنم. این بخش داستان‌ بردار کردن حسنک وزیر از تاریخ بیهقی با صدای محمود دولت‌آبادی توی کله‌ام پخش می‌شود: مادر حسنک زنی بود سخت جگرآور، چون این بشنید، هیچ جزع نکرد و ماتم پسر سخت نیکو بداشت ...

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر