jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۸۲۰۲   ۲۷ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

از سوی رئیس قوه قضاییه بخشنامه «اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال ۱۳۹۸» به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش مهر، به این ترتیب با اخذ تأمین مناسب به زندانیانی که شرایط لازم را داشته باشند ۱۵ روز مرخصی داده می‌شود. این مرخصی به مدت ۱۵ روز دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود.
طبق این بخشنامه مرخصی به زندانیان محکوم به حبس،‌ محکومین به حبس ابد به شرط تحمل حداقل پنج سال حبس،‌ محکومان به حبس بیش از ده سال به شرط تحمل حداقل یک سال حبس، محکومان به حبس بیش از پنج سال تا ده‌سال به شرط تحمل شش ماه حبس،‌ محکومان به حبس بیش از یک‌سال تا پنج سال به شرط تحمل دو ماه حبس و محکومان به یک‌سال حبس و کمتر از آن به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس تعلق می‌گیرد.
بند دوم این بخشنامه شامل زندانیان محکوم به جزای نقدی است. محکومان به جزای نقدی که باقیمانده محکومیت آنها بیش از 120میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل دو ماه حبس، محکومان به جزای نقدی که باقیمانده محکومیت آنها بیش از 70میلیون ریال تا 120میلیون ریال باشد، به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس.
محکومان به پرداخت دیه و محکومان مالی شامل بند سوم هستند. زندانیانی که به دلیل عجز از پرداخت دیه در بازداشت هستند و همچنین دارندگان محکومیت‌های مالی، صرف‌نظر از مدت اقامت در زندان از مرخصی موضوع این بخشنامه برخوردار خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر