jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۳۱۶۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک بیماری مرموز در حال کشتن درختان راش در ایالات متحده آمریکاست که هر روز گسترش بیشتری می‌یابد.

به گزارش فارس، دانشمندان می‌گویند: این بیماری که صرفا درختان راش را درگیر کرده در مناطق جنگلی اوهایو، پنسیلوانیا و بخش‌هایی از انتاریو ثبت شده است.
کارشناسان علمی تأکید می‌کنند که این بیماری باید شناخته شود تا بتوان گسترش آن را متوقف کرد، بیماری اسرارآمیزی که درختان راش آمریکا را درگیر کرده، موجب چسبندگی برگ‌ها به یکدیگر شده و پس از آن ریشه درخت خشک می‌شود و در نهایت درخت از بین می‌رود. در انگلیس درختان راش بسیار گسترده هستند و گونه اصلی آنها در بسیاری از مناطق جنگلی وجود دارد، دانشمندان باور دارند کنترل نشدن این بیماری مناطق جغرافیایی دیگر را نیز درگیر خواهد کرد. محققان معتقدند این بیماری رو به گسترش، نتیجه فعالیت‌های انسانی است و اگر کنترل نشود ممکن است راش‌های سراسر اروپا را مبتلا کرده و از بین ببرد.
از بین رفتن درختان همراه با تغییرات اقلیمی می‌تواند شرایط جوی کشورهای اروپایی را وخیم‌تر کند و موجب توفان‌ها و آتش‌سوزی‌های جنگلی بیشتری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر