jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۸۶۱۵ ۲۲ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا مطرح کردند‌

شکست نقشه «تابستان داغ»

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنیت کشور، بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابی امروز را معجزه انقلاب برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنین مسؤولان به بیداری و هوشیاری در مقابل توطئه‌های جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا گفتند: همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسؤولان نیز باید مراقب باشند فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به کلام امام بزرگوار مبنی بر این‌که «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأکید کردند: ملتی که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یک موفقیت بزرگ می‌داند، هیچ نیرویی توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای ملت ایران را نمونه بارز این تفکر دانستند و افزودند: این‌که ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُر خطر و پُر زحمت خود در مقابل همه قدرتمندان ظالم ایستاد و آنها نتوانستند هیچ غلطی بکنند به دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.

رویش‌های چند برابری انقلاب در مقابل ریزش‌ها
ایشان استمرار این تفکر و روحیه در جوانان انقلابی را نشانه رویش‌های چند برابری انقلاب در مقابل ریزش‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه جوانان اول انقلاب و روحیه شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می‌آید و با احساس مسؤولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می‌ایستد و به استقبال شهادت می‌رود و این معجزه نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که اگر این شهادت‌ها و شجاعت‌ها و صبر خانواده‌های شهدا نبود، مستکبران عالَم و آمریکای جنایتکار همچون دوران طاغوت بر کشور مسلط می‌شدند، گفتند: ملت ایران قدردان شهدا و خانواده‌های آنان است که نمونه‌های آن را در حضور پرشکوه مردم در تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.
آیت‌ا... خامنه‌ای خاطرنشان کردند: برخلاف تحلیل‌های بی‌ربط برخی افراد کج فهم و دلبسته به غرب، جمهوری اسلامی نیرومند و تواناست و این قدرت به‌واسطه معنویت و فکر و تلاش انسان‌های فداکار و ایمان جوانان و خانواده‌های شهدا به‌دست آمده است.
ایشان با تأکید بر این‌که دشمنان سرشناس ایران اسلامی، غرق در فساد اخلاقی و سیاسی هستند، افزودند: اگر می‌خواهید چهره واقعی آمریکا را بشناسید، به رئیس جمهور و دولتمردان کنونی آمریکا بنگرید زیرا این افراد، چهره زشت و نفرت انگیز همیشگی دولتمردان آمریکا را اکنون به‌صورت صریح و آشکار نمایان کرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل چنین دشمنی خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها در طول این سال‌ها، همواره به دنبال این بودند که همانند قبل از انقلاب بار دیگر بر ایران مسلط شوند و همان شرایطی را که برای برخی کشورهای ضعیف منطقه به‌وجود آورده‌اند و آنها را گاو شیرده خود نامیده‌اند، برای ایران عزیز، بزرگ و پرافتخار نیز به‌وجود آورند، اما به این هدف نرسیدند و از این به بعد هم قطعاً نخواهند رسید.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به این‌که امام بزرگوار، آمریکا را شیطان بزرگ خواندند، افزودند: امام(ره) با این نامگذاری، در واقع همه موحدان و ملت‌های با انصاف جهان را در مقابل آمریکا بسیج کردند و توفیقات زیادی هم در این راه به‌دست آمده و بیشتر هم خواهد شد اما دشمن تلاش دارد ملت ایران را از مسیر پیشرفت و ایستادگی در مقابل قدرت‌ها منصرف کند.
ایشان، صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه را شریک آمریکا در توطئه و دشمنی با ملت ایران دانستند و تأکید کردند: البته ما قوی‌تر از آنها هستیم، زیرا تاکنون نتوانسته‌اند در مقابل جمهوری اسلامی، هیچ غلطی بکنند و از این پس هم نخواهند توانست.
رهبر انقلاب اسلامی در عین حال تأکید کردند: نباید لحظه‌ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه‌های گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جریان‌های سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.
وظیفه عمومی در تقویت تولید داخلی
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افزودند: امروز، مهم‌ترین وظیفه مردم و مسؤولان در کنار هوشیاری، تلاش برای تقویت اقتصاد کشور و تولید داخلی است.
ایشان، مسؤولان را به افزایش تلاش‌ها و فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمن را نخوردن، توصیه مؤکد کردند: دشمن انواع ترفندها را به‌ کار می‌برد و مسؤولان باید مراقب باشند، دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره داخل نشود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکیداتی که به مسؤولان در خصوص مسائل اقتصادی و حل مشکلات مردم کرده‌اند، افزودند: اگر مسؤولان به موضوع تقویت تولید داخلی توجه جدی کنند، مشکلات اقتصادی مردم کم خواهد شد.

نقشه‌های آمریکا لو رفته است

رهبر انقلاب با اشاره به تحرکات و اقدامات دو سال اخیر آمریکایی‌ها به‌ویژه وضع تحریم‌های همه‌جانبه و کمک به دشمنان گوناگون ایران، نقشه‌های آنها را لو رفته خواندند و تأکید کردند: هدف آنها این بود که به وسیله تحریم و اقدامات ضدامنیتی، در کشور دو دستگی، اختلاف و جنگ گروه‌ها به‌وجود آورند و عده‌ای را به خیابان‌ها بکشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به کوری چشم دشمنان، تابستان امسال یکی از بهترین تابستان‌ها بود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر این‌که جمهوری اسلامی 40 سالگی خود را نخواهد دید، گفتند: ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است و به توفیق الهی در ۲۲ بهمن، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بیشتر از سال‌های قبل برگزار خواهد کرد.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به بیداری ملت ایران، مسؤولان را به تلاش بیشتر توصیه کردند و افزودند: اگرچه نقشه دشمن لو رفته است، اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا آمریکا، دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷ جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد.

دست دوستی آل سعود با دشمنان اسلام
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دست دوستی آل‌سعود با دشمنان اسلام و جنایت آنها در یمن، آمریکا را شریک این جنایت‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: سعودی‌ها تصور می‌کردند می‌توانند ظرف چند روز یا چند هفته بر یمن مسلط شوند، اما اکنون حدود چهار سال است که نتوانستند کاری از پیش ببرند و هرچه زمان بگذرد، ضربه‌ای که به آنها وارد خواهد شد، سخت‌تر خواهد بود.
ایشان سیاست آل‌سعود در یمن و بحرین را، سیاستی ابلهانه دانستند و تأکید کردند: خادم حرمین شریفین باید «اشداءُ علی الکفار» باشد، نه اشداء در مقابل مؤمنان و در مقابل مردم یمن و مردم بحرین.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که ملت ایران باید با بصیرت کامل، اوضاع را زیر نظر داشته باشد و موضع خود را مستحکم نگه دارد، افزودند: امروز در این دنیای توفانی که توفان آن به اروپا و فرانسه نیز رسیده است، ملت ایران به برکت اسلام در کشتی امن محبت اهل‌بیت(ع) قرار گرفته و پیروزی متعلق به این ملت است.

پی‌نوشت: عربستان با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از 14‌هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است. تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است. با وجود همه اینها بر خلاف محاسبات اولیه سعودی‌ها و متحدانشان، پابرهنه‌های بااراده یمنی با مقاومت و فعال‌سازی موشک‌های ارتش یمن درس سختی به عربستان دادند.

رهنمود

پی‌نوشت: آمریکایی‌ها در یکی از آخرین پروژه‌های خود درخصوص ایران به‌دنبال افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم و ایجاد فاصله میان حاکمیت و جامعه هستند. حوادث دی‌ماه سال قبل، نمونه‌ای از اجرای این پروژه بود و آمریکایی‌ها در‌صدد بودند با افزایش تحریم‌ها شاهد نهایی شدن این پروژه در تابستان گذشته باشند. بر اساس این طرح قرار بود حرکت‌های اعتراضی از شهرهای کوچک شروع شود تا به مرکز برسد و در این میان دولت عربستان هم برای تامین مالی این پروژه کم نگذاشت. افشاگری چندی قبل روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا درباره تلاش‌های عربستان برای خرابکاری اقتصادی و اقدامات تروریستی در ایران شاهدی بر این مدعاست. با این حال این پروژه در گام ابتدایی شکست خورد و اگرچه تلاش شده بود با شعارهای جذابی از جمله «نه به گرانی» مردم را به خیابان بکشانند، اما مردم پس از مشاهده این‌که هدف و شعارها تغییر کرد، صف خود را جدا کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر