jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۷۲۲۳ ۰۸ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل صدا و سیمای گیلان:

راه شهیدان را معرفی می‌کنیم

صدا و سیمای مرکز استان گیلان شش اثر از بین 130 اثر رونمایی شده را تولید کرده است. حسن ظهیری مدیرکل صدا و سیمای این مرکز در گفت‌وگو با جام‌جم گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان شش اثر از زندگی شش شهید مدافع حرم تولید کرده است.

ظهیری با اشاره به ملاک انتخاب این شهیدان برای ساخت مستند گفت: همه این شهیدان برای ما جایگاه والایی دارند، اما برخی شاخصتر هستند. برای مثال شهید مرتضی حسینپور که در زمان حیات ناشناخته واقع شده بود، اما از فرماندهان بزرگی بود که در هدایت مردم و بسیج مردم عراق و سوریه نقش داشت. او در آزادسازی بسیاری از مناطق نقش داشت و فرماندهان قدس برایش ارزش و احترام ویژهای قائل بودند. این شهید در زمان حیاتش به نام حسین قمی معروف بود و ما در آن زمان تصور میکردیم که او اهل قم است. این مدیر افزود: از دیگر شهیدان مدافع حرم استان گیلان، شهید جهانگیر جعفرینیا از فرماندهان منطقه بود با جانفشانی، نیروهای تحتالامرش را از محاصره نجات داد، اما خودش شهید شد. ما ساخت مستندهای زندگی این شهیدان را عمدتا بعد از شهادتشان شروع کردیم و بچهها همه بسیجیوار کار کردند و زحمت کشیدند تا فیلمها جمعآوری شد. از زمان شهادت تا تشییع و خاکسپاریشان را هم تصویربرداری کردیم و این حرکت و جمعآوری منابع ماهها به طول انجامید.

وی خاطرنشان کرد: از شاخصههای اصلی شهدای مدافع حرم این بود که نیت خالص و خدایی داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر