سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس

رهایی قاتل از چوبه دار

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: با تلاش مقامات قضایی، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف و همکاری بزرگان و معتمدان محلی پرونده قتلی که در سال ۸۵ به وقوع پیوسته بود با رضایت اولیاء دم به صلح و سازش ختم شد.
کد خبر: ۱۱۵۲۳۰۰
پرونده قتل به صلح ختم شد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی اظهار داشت: حدود 12 سال قبل، درگیری خانوادگی بین دو جوان، منجر به قتل یکی از طرفین دعوا شد که با شکایت اولیای دم پرونده مربوطه در شعبه 5 دادگاه کیفری استان فارس پس از رسیدگی‌های قانونی پرونده منجر به صدور حکم قصاص از سوی این مرجع قضایی و قطعیت حکم قصاص شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس با بیان اینکه لذتی که در عفو و بخشش وجود دارد در انتقام وجود ندارد، گفت: حرکت اولیای دم، حرکت ارزشی و الهی است و ثواب این عمل در پیشگاه حق محفوظ خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند؛ تقدیر کرد.

لازم به ذکر است این پرونده نهمین پرونده قتل در سال جاری است که با تلاش مسئولان و اعضای شعب ویژه شورای حل اختلاف و اجرای احکام دادگستری منجر به صلح و سازش و رضایت می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها