jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۶۷۵۲ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خاطره من مربوط به سال 1387 می‌شود، آن روزها در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان آمل مشغول به کار بودم. یک روز برای بازگرداندن کتاب‌های تاخیری که اعضا هنوز آنها را پس نیاورده بودند، داشتم تلفنی تذکر می‌دادم.

با منزل یکی از اعضا که خانمی بود تماس گرفتم. کتابی که ایشان به امانت برده بود رمانی بود به نام «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم» عضو کتابخانه در منزل نبودند و مادرشان گوشی را برداشتند. به ایشان گفتم: «من سیفی هستم و از کتابخانه عمومی تماس می‌گیرم. دختر شما کتاب «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم» را به امانت برده‌اند و در بازگرداندنش تاخیر دارند.» هنوز اجازه تمام شدن کلام را به من نداده بودند که شنیدم: «من میخ تابوت تو را بکوبم ...» و هزار حرف زشت و بد به من زدند. فردای آن روز همان خانم و دخترشان با یک جعبه شیرینی به کتابخانه آمدند و بعد از معرفی خود با کلی معذرت‌خواهی و پوزش ماجرا را تعریف کردند و توضیح دادند که بعد از حضور دخترشان به خانه از ماجرا باخبر شدند. من نیز با قبول عذرخواهی و روی گشاده و پذیرایی شیرینی به این سوءتفاهم خاتمه دادم و آن خانم به عضویت کتابخانه درآمدند و در آن سال با توجه به تعداد کتاب‌هایی که به امانت برده بودند به عنوان کتاب‌خوان برتر انتخاب شدند و جالب است بدانید اولین کتابی که ایشان به امانت بردند کتاب پرماجرای «میخ‌های تابوت تو را من می‌کوبم» بود.

جواد سیفی‌مرزان

کتابدار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر