jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۳۵۷۹   ۰۲ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

وزیر کار گفت: بر اساس نظرسنجی‌های انجام‌شده ۶۳ درصد مردم به شرط بالا رفتن کیفیت و قیمت مناسب آمادگی دارند کالای ایرانی مصرف کنند.

علی ربیعی به خبرگزاری صداوسیما گفت: در کار فرهنگی ما باید روی این 63 درصد تمرکز کنیم تا آنها را به خرید کالاهای ایرانی ترغیب کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس نظرسنجیها 25 درصد مردم اعلام کردهاند که صرفا از کالای ایرانی استفاده میکنند، افزود: 1/9درصد از مردم نیز اظهار کردهاند کلا تمایلی به خرید کالای ایرانی ندارند.

ربیعی با بیان اینکه تصمیمات کلان و مثبتی برای حمایت از کالای ایرانی گرفته شده است گفت: ما کالاها را به سه دسته تقسیم کردهایم؛ دسته اول کالاهایی است که توان تولید آنها در داخل کشور وجود دارد و در حال حاضر نیز این کالاها تولید میشود. دسته دوم کالاهایی که توان تولید وجود دارد، اما وارد میشود و دسته سوم کالاهایی هستند که تولید آنها در کشور مقرون به صرفه نیست و نیاز کشور از واردات تأمین میشود.

وی افزود: در حال حاضر برای هر سه دسته برنامهریزیهای مشخصی انجامشده. به عنوان مثال برای کالاهایی که در حال حاضر وارد میشود و ظرفیتهای تولید مناسبی در کشور ندارد قوانینی وضع کردیم تا به شرکتهای واردکننده مشروط به تولید در ایران اجازه واردات داده شود.

ربیعی با بیان اینکه این سیاست سبب میشود تا شرکتهای واردکننده تولید در داخل را جایگزین واردات کنند، گفت: شرط ما برای ورود شرکت های خارجی به بازار مصرف ایران تولید در داخل است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر