jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۳۵۴۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

امیرهوشنگ زند را که احتمالا می‌شناسید؟ نمی‌شناسید؟ خب اجازه بدهید سوال‌مان را جور دیگری بپرسیم؛ واکاشی‌زوما را که احتمالا باید بشناسید. جناب امیرهوشنگ زند همان دوبلوری بود که در دنیای انیمیشن به جای دروازه‌بان افسانه‌ای این کارتون فارسی حرف می‌زد و احتمالا حرص خیلی از ماهایی را در آورده است که طرفدار سوباسا بودیم. جناب زند از قدیمی‌ها و خاک‌خورده‌های دوبلاژ است و اخیرا حرف‌های جالبی در مورد این فضای کاری زده است.

او که با سینماپرس به گفتوگو نشسته درباره مهاجرت جمعی از دوبلورهای ایرانی خیلی صریح گفته است که وقتی GEM کارهایش را به مالزی منتقل کرد، تعدادی از جوانانی که جزو انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم بودند جذب این شبکه شدند و رفتند. زند لابلای حرفهایش به بازداشت چندی قبل یک سایت دوبله فیلمهای خارجی هم اشاره کرده و حرفهای جالبی زده است: «استودیویی که دوبلههای تاینی مووی در آنجا انجام میشد، نهتنها با آن برخوردی نشد، نه تنها تذکری داده نشد، بلکه عواملی که آن فیلمها کار کرده بودند، انگار جایزهشان این بود که به کارشان ادامه بدهند بدون حتی یک تذکر. من ماندهام با این سیاستهای

یک بام و دو هوا. اصلاً چطور میشود این طوری ادامه پیدا کند!؟ یک عده از یک کارِ غیرقانونی حسابی منتفع شوند و از آنها نپرسند که چه کسی این فیلمها را به شما سفارش داده است؟ tinymovies بالاخره یک عاملی داشت و گویا با آن عامل هم یک برخوردی کردند، ولی همه را رها کردند و اصلاً هیچ. اگر اینطور است ما می­ توانیم برویم کار کنیم؟ اگر قرار باشد حتی تذکری هم در کار نباشد پس همه میتوانند بروند با کانالهای ماهوارهای و شبکههای غیرمجاز کار کنند؟ این واقعاً برایم سوال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر