jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۸۱۸۳ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

بهاء‌الدین خرمشاهی در آستانه رونمایی از دانشنامه حافظ این اثر را پاسخی به تمامی سوال‌ها و ابهامات درباره شعر و شخصیت حافظ برشمرد.

او به مهر گفت: این دانشنامه چهار جلدی که در هر مجلد حجمی بالغ بر 650 صفحه را شامل میشود با کار جمع زیادی از استادان و حافظپژوهان کشور در مدت بیش از سه سال و چهار ماه در دست تالیف قرار گرفت. ما برای این منظور از بسیاری از استادان دانشگاهی و حافظپژوهان و حتی استادان غیرایرانی کمک گرفتیم. به طور مشخص قطب علمی شیراز و مرکز حافظپژوهی این شهر در کنار دوستانی از دانشگاههای تبریز، اصفهان و فردوسی مشهد برای برنامهریزی، تشکیل فهرست مقالات و تالیف آنها با ما همکاری کردند.

خرمشاهی بیان کرد: به طور مشخص نیمی از مقالات به شعر و شخصیت حافظ مرتبط است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر