jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۱۲۶۰۱۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۵

به تازگی از نسخه تجاری ایمن ترین موبایل جهان رونمایی شده است. این موبایل پیامک ها را پس از خوانش کاربر پاک می کند و نیازمند احراز هویت دو مرحله ای برای باز کردن قفل دستگاه است.

ایمن ترین تلفن هوشمند دنیا رونمایی شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، استارت آپ امنیت سایبری «Dark Matter» در کنگره جهانی موبایل از ایمن ترین تلفن هوشمند دنیا به نام «KATIM» رونمایی کرد.

این موبایل با نمایشگر ۵.۲ اینچی شبیه یک تلفن هوشمند معمولی اما مجهز به فناوری های متعددی است.

به عنوان مثال دستگاه مجهز به فناوری پیشرفته رمزگذاری است که هک آن غیر ممکن است.

در صورت سرقت موبایل، دستگاه منفجر نمی شود اما دارای ویژگی خاصی است که پس از مدت زمان مشخصی پیام های کاربر را به طور خودکار از بین می برد.

با کمک این ویژگی پیام ها پس از خوانش کاربر پاک می شوند و به این ترتیب فقط چشمان کاربر آنها را رصد می کند!

علاوه براین موارد کارمندان «Dark Matter» می توانند موبایل را از راه دور کنترل کنند و در صورت رصد هرگونه دستکاری در دستگاه، اطلاعات را نیز پاک کنند.

تلفن هوشمند مجهز به الگوریتم های قدرتمند رمزگذاری است. هکرها برای دسترسی به اطلاعات موجود در موبایل باید کلید های رمزگذاری شده دستگاه را هک کنند.

این کلیدها در یک کارت «میکرو اس دی» ذخیره شده اند که روی هیچ موبایل دیگری فعال نمی شود. این کارت همچنین حاوی اطلاعات شخصی مانند نام ورود و پسوردهای کاربر است.

همچنین کاربران «KATIM» برای باز کردن قفل دستگاه باید فرایند احراز هویت دو مرحله ای را پشت سربگذارند.

اما جالب ترین ویژگی موبایل «shield mode» نام دارد. این ویژگی میکروفون، دوربین، بلوتوث و حسگرهای حرکت دستگاه را قطع می کند و به این ترتیب امکان جاسوسی از مکالمات فرد نیز از بین می رود. این ویژگی با کمک دکمه ای در کنار موبایل فعال می شود.

نمونه اولیه این موبایل در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ رونمایی شد اما نسخه تجاری آن در کنگره امسال عرضه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر