jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۶۵۲۷۲ ۰۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۱۰

داخل باغ یا باغچه و یا حتی در طبیعت و در پایه درختان یا فضای دیگر، گیاهانی شبیه به انگشت دست انسان با رنگ سیاه رشد می‌کنند که بسیار خطرناک هستند.

این قارچ انگشت نما است + عکس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، اگر شما در باغ یا باغچه و یا حتی در طبیعت در پایه درختان یا فضای دیگر چیزی شبیه انگشت دستانتان با رنگ سیاه دیدید بی شک «قارچ انگشت مرد مرده» را مشاهده می کنید.

از دیدگاه مهندسین بهداشت طبیعت قارچ ها یک بیماری یا آفتی برای از بین بردن گیاهان شناخته شده اند که می توانند به راحتی مواد مغذی موجود در گیاهان را تغذیه کنند. این قارچ بیشتر در پایه های درختان سیب، افرا، راش، نارون و اقاقیا دیده می شود اما این بدان معنا نمی باشد که سایر درختان زینتی و درختچه های شما از گزند این قارچ در امان باشند پس همواره باید حواسمان به گیاهان و درختانمان باشد.

باید بدانیم که این نوع قارچ نمی تواند به درختان سالم ما آسیب جدی وارد کنید اگر در نگه داری گیاهان کوشا باشیم این نوع قارچ شانس آنچنانی برای حمله ندارد . زمانی درخت و درختچه های ما از ناحیه پوست آسیب دیده باشند و یا ریشه های آن آسیب دیده باشند این قارچ می تواند بسیار نابود کنند عمل کند .

انگشت مرد مرده یک گیاه است از خانواده قارچ ها که به صورت رویشی از زمین ظاهر می شوند که اگر در تعداد زیادی در کنار هم باشند همانند انگشتان دست انسان می باشند از این رو این نام را برای آن انتخاب کردن و جالب است بدانید از 3 سانتی متر تا 10.5 سانتی متر هر قد می کشند .

این نوع از قارچ‌ها در فصل بهار رویش می کنند و در اوایل رشد امکان دارد که رنگ آنها آبی کم رنگ می باشد که نوک آن به رنگ سفید می‌باشد.

زمانی که این قارچ ها بالغ می شوند به رنگ خاکستری تیره و سپس سیاه و سفید می شوند .

درختانی که به این قارچ ها آلوده می شوند با افت رشد عادی رو به رو می شوند و در زمان باردهی اکثر میوه های خود را قبل از به ثمر رسیدن از دست می دهند .

زمانی که شما برای اولین بار این قارچ را مشاهده می کنید باید تشخیص دهید که این قارچ در چه مرحله ای رشدش می باشد.

باید تشخیص دهید که آیا قارچ بر روی تنه درخت یا ریشه آن در حال رشد می باشد ؟ یا بر روی مالچ هایی که در پاییه درخت ریخته شده است در حال رشد می باشد ؟

اگر بر روی تنه یا ریشه درختان در حال رشد باشد که بسیار بد می باشد که در این صورت باعث ایجاد پوسیدگی نرم در گیاه می شود و تنها راه مقابله با آن این است که از درخت جدایش کنید قبل از اینکه به گیاه آسیب جدی وارد کند چرا با باقی ماندن بر روی گیاه باعت نابودی و حتی افتادن درخت می شود .

البته اگر هم قارچ بر روی مالچ چوب در حال رشد باشد که نابودی آن برای شما بسیار آسان می باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: