دختر خردسال پس از 10 روز در فاصله 1260 کیلومتری خانه‌شان پیدا شد

پایانی شیرین برای داستان ملیکا

سرانجام پس از ده روز بی‌خبری، ملیکا، دختر 18 ماهه ربوده شده در مشهد در یکی از پارک‌های اصفهان پیدا شد. پلیس خراسان‌رضوی یکی از نزدیکان خانواده ملیکا را به عنوان مظنون بازداشت و تحقیقات از او را آغاز کرده است.
کد خبر: ۱۰۵۸۳۲۳

ربوده شدن از حیاط خانه

به گزارش جام‌جم، یکم مرداد امسال، ملیکا همراه خواهر پنج‌ساله‌اش متینا در حیاط خانه مشغول بازی با جوجه رنگی‌هایش بود که ناگهان ناپدید شد. پدر ملیکا پس از پنج دقیقه متوجه باز بودن در حیاط و غیبت دخترش شد. متینا زن و مردی را دیده بود که از ماشین پیاده شدند و ملیکا را با خود بردند. پدر ملیکا به محض اطلاع از این ماجرا پلیس را خبر کرد و با کمک همسایه‌ها به جست‌وجو در محله پرداخت، اما اثری از دختر 18 ماهه‌اش نبود. او به جام‌جم گفت: «ماجرای بنیتا و آتنا را خوانده بودم. یک لحظه ترسیدم دخترم هم به سرنوشت آنها دچار شود. همراه همسرم جست‌وجو در محله را آغاز کردیم. کسی دخترم را ندیده بود. همسایه‌ها وقتی از ماجرا اطلاع یافتند، با ما همراه شدند. کانال آبی در اطراف خانه ما وجود دارد که امدادگران هلال‌احمر احتمال می‌دادند ملیکا داخل آن افتاده باشد برای همین آنجا را هم گشتند، اما اثری از دخترم پیدا نشد. هر چه بیشتر می‌گشتیم، بیشتر ناامید می‌شدیم.»

رها شدن، 1260 کیلومتر دورتر از خانه

بی‌خبری از ملیکا وارد دهمین روز خود شده بود که ناگهان خبری فوری در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ «ملیکا، کیلومترها دورتر از خانه در اصفهان پیدا شد». بسرعت، تصویری از او در حالی‌که در آغوش مامور راهور اصفهان خوابیده بود نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این تصویر را یکی از اهالی گرفته بود. او به جام‌جم گفت: «در میدان انقلاب، نزدیکی پارک در حال پیاده‌روی بودم که دختری خردسال در آغوش یک افسر پلیس توجهم را به خود جلب کرد. وقتی از مامور ماجرا را پرسیدم، گفت این دختر را مردی به او تحویل داده و گفته گم شده است. خبرهای مربوط به ناپدید شدن ملیکا و تصاویر او را در رسانه‌ها خوانده بودم برای همین سریع از این کودک در حالی‌که خواب بود، عکس گرفتم. آن‌موقع مطمئن نبودم این دختر همان ملیکا باشد، اما تصویرش را برای رسانه‌ها فرستادم.» همزمان پلیس، تصاویر ملیکا را برای پدرش فرستاد و او نیز برای تحویل گرفتن دخترش، راهی اصفهان شد.

ملیکا چطور پیدا شد؟

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: «ملیکا ظهر سه‌شنبه در حالی‌که در پارک نارژوان سرگردان بود و گریه می‌کرد، توسط مردم به کلانتری 28 تحویل داده شد.» به گفته ستار خسروی، تصاویر این کودک برای پدر ملیکا و پلیس خراسان‌رضوی ارسال شد و پدر نیز هویت دخترش را تائید کرد. مدیرکل بهزیستی استان اصفهان نیز با بیان این‌که ملیکا پس از پیدا شدن به شیرخوارگاه نرجس منتقل شد، گفت: «این کودک خردسال از شرایط مطلوبی برخوردار است و فقط کمی اضطراب داشت. هیچ گونه آزار جسمی نیز ندیده بود.»

ملیکا در آغوش پدر

پدر ملیکا پس از اطلاع از پیدا شدن دخترش، صبح چهارشنبه راهی اصفهان شد و ظهر به آنجا رسید. او پس از ده روز بی‌خبری، دخترش را صحیح و سالم از شیرخوارگاه نرجس تحویل گرفت و گفت: «پس از تماس پلیس در روز سه‌شنبه برای شناسایی دخترم به اصفهان رفتم و ظهر او را صحیح و سالم تحویل گرفتم.»

محمدعلی محمدی درحالی‌که از پیدا شدن فرزندش بشدت خوشحال بود و اشک شوق می‌ریخت، گفت: خدا را شکر که ملیکا را صحیح و سالم پیدا کردیم و انگار امروز دوباره او را از خدا گرفتیم.

وی ادامه داد: من و مادر ملیکا 11 روز سخت و جانکاه را پشت‌سر گذاشتیم و خوشحالم که امروز دوباره می‌توانیم او را در آغوش بگیریم. باور کنید از هیجان دست و پایم می‌لرزد و قادر به صحبت کردن نیستم و هنوز اضطراب لحظاتی که ملیکا را در کنارمان نداشتیم، آزارمان می‌دهد.

دستگیری یک مظنون

سیدجواد حسینی، معاون دادستان مشهد از دستگیری یک مظنون در رابطه با حادثه خبر داد و گفت: «این مظنون از نزدیکان خانواده است و تحقیقات از او درباره آدم‌ربایی و نحوه انتقال کودک به اصفهان ادامه دارد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها