jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۵۲۱۷۱   ۲۵ تير ۱۳۹۶  |  ۱۹:۱۵

رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه پاریس کاملا از امنیت اسرائیل حمایت می‌کند، گفت این کشور برای کاهش «تهدید حزب‌الله» تلاش می‌کند.

مکرون:از امنیت اسرائیل حمایت می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در نشست خبری مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به پاریس سفر کرده، شرکت کرد.

وی در بخشی از این نشست گفت: «نگرانی اسرائیل از فعالیت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان را درک کرده و می‌خواهیم برای کاهش این تهدید، اقدام دیپلماتیک انجام دهیم.»

مکرون افزود: «به طور کامل از امنیت اسرائیل حمایت می‌کنیم و خواستار از سر گیری مذاکرات اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها برای رسیدن به راهکار دو دولتی بر مبنای مرزهای ۱۹۶۷ هستیم.»

رئیس‌جمهور فرانسه به نتانیاهو نسبت به نظارت بر روند اجرای برجام از سوی ایران نیز اطمینان داد. وی گفت: «آقای نخست‌وزیر نگرانی خود در مورد ایران را با من در میان گذاشت. من به او گفتم که ما کاملا هوشیار خواهیم ماند، به خصوص نسبت به اجرای دقیق توافق هسته‌ای که در جولای ۲۰۱۵ به دست آمد.»

در این نشست خبری، نتانیاهو هم اسرائیل و پاریس را «دو متحد دموکراتیک» توصیف کرد و گفت: «خاورمیانه‌ای باثبات و آرام خواست مشترک ماست.»

وی افزود: «به مکرون گفتم که ریشه منازعه، خودداری فلسطینی‌ها از پذیرش وجود یک دولت یهودی در مرزهای آن‌ها است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها