jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۵۲۱۷۱   ۲۵ تير ۱۳۹۶  |  ۱۹:۱۵

رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه پاریس کاملا از امنیت اسرائیل حمایت می‌کند، گفت این کشور برای کاهش «تهدید حزب‌الله» تلاش می‌کند.

مکرون:از امنیت اسرائیل حمایت می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در نشست خبری مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به پاریس سفر کرده، شرکت کرد.

وی در بخشی از این نشست گفت: «نگرانی اسرائیل از فعالیت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان را درک کرده و می‌خواهیم برای کاهش این تهدید، اقدام دیپلماتیک انجام دهیم.»

مکرون افزود: «به طور کامل از امنیت اسرائیل حمایت می‌کنیم و خواستار از سر گیری مذاکرات اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها برای رسیدن به راهکار دو دولتی بر مبنای مرزهای ۱۹۶۷ هستیم.»

رئیس‌جمهور فرانسه به نتانیاهو نسبت به نظارت بر روند اجرای برجام از سوی ایران نیز اطمینان داد. وی گفت: «آقای نخست‌وزیر نگرانی خود در مورد ایران را با من در میان گذاشت. من به او گفتم که ما کاملا هوشیار خواهیم ماند، به خصوص نسبت به اجرای دقیق توافق هسته‌ای که در جولای ۲۰۱۵ به دست آمد.»

در این نشست خبری، نتانیاهو هم اسرائیل و پاریس را «دو متحد دموکراتیک» توصیف کرد و گفت: «خاورمیانه‌ای باثبات و آرام خواست مشترک ماست.»

وی افزود: «به مکرون گفتم که ریشه منازعه، خودداری فلسطینی‌ها از پذیرش وجود یک دولت یهودی در مرزهای آن‌ها است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر