jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۷۴۸۳   ۱۲ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

ماجرای انتقال داریوش شجاعیان به استقلال و خریدهایی که این فصل انجام شد، نشان داد این فوتبال چقدر فقیر است؛ فقر حتما نباید مالی باشد. استقلال برای رضایتنامه شجاعیان بیش از 1/5 میلیارد تومان هزینه کرد و لابد کلی پول هم به خودش داد.

فصل قبل هم با قراردادی قابل توجه بختیار رحمانی را استخدام کرد. آن پول برای کدام نمایش شگفت‌انگیز به بختیار داده شد؟ استقلال از این قبیل خریدهای پرسروصدا و بی‌خاصیت زیاد انجام داده است. خریدهایی پرهزینه که گاه پای این تیم را به پرونده‌های قضایی فیفا هم باز کرده‌ و حتی این تیم را محکوم هم کرده‌اند، اما همین استقلال در این سال‌ها چقدر در آکادمی خود هزینه کرده است؟ سیاست مدیران استقلال و تقریبا همه تیم‌های ایرانی در این سال‌ها، خودگردانی تیم‌های پایه بوده است. همین سیاست غلط بوده که باعث شده باباهای پولدار با چک‌های خود، مجوز بازی دردانه‌های بی‌استعدادشان را بگیرند. دنیا به آکادمی‌ها به چشم معدن طلا نگاه می‌کند و مدیران فوتبال ما به چشم نانخورهای هزینه‌ساز و بدون خروجی. آنها با قراردادهای پنج ساله و ارزان‌قیمت، استعدادها را به تور می‌اندازند و ما استعدادیاب نداریم که قدر استعدادها را بدانیم. نتیجه این سیاست غلط، هزینه کردن پولهای بی‌خاصیت است. تیم‌های ما از بارسلونا و رئال مادرید بزرگ‌تر هستند؟ آنها از آکادمی‌های خود بازیکن می‌گیرند و چه بارسلونا پپ و چه رئال زیدان، هرگاه از آکادمی خودی تغذیه شده‌اند، به افتخار رسیده‌اند. براستی ما چه زمانی به این نتیجه می‌رسیم که باید به اندازه نیمی از هزینه تیم بزرگسالان را برای آکادمی هزینه کنیم و آن را خرج بیهوده ندانیم؟ این پرسش، اصلا پاسخ دارد؟

رضا پورعالی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر