jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۴۷۲۱۷ ۱۲ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی ثامن مشهد گفت: کلیسای ده دی (مسروپ مقدس) که یکی از آثار ثبت ملی شده در شهر مشهد محسوب می‌شود مرمت و بازسازی خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی، وفا ثابتی اظهار داشت: با مشارکت ارامنه مشهد 120 میلیون تومان اعتبار به منظور مرمت و بازسازی کلیسای 10 دی مشهد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: نماینده شورای خلیفه‌گری ارامنه جلسه‌ای داشتیم که در آن مصوب شد کلیسای مسروپ مقدس بازسازی و مرمت شود، این کلیسا 7 سال است که در فهرست ملی کشورمان به ثبت رسیده اما تاکنون در حوزه مرمت این بنای تاریخی فعالیتی صورت نگرفته است.

ثابتی تصریح کرد: مرمت بام و محوطه داخلی کلیسا، مرمت جداره‌های مشرف به میدان، کف سازی، استحکام بخشی بنا از جمله مواردی است که تا پایان شهریور ماه انجام خواهد شد.

تنها کلیسای ارامنه مشهد در خیابان ارگ (امام خمینی امروز) در حوالی میدان 10 دی واقع است و تنها گنبد سفید و سنگی آن با صلیبی در نوک آن قابل دیدن است.کلیسای 10 دی مشهد با توجه به ارزش‌های معماری و تاریخی 25 مردادماه سال 84 از سوی اداره میراث فرهنگی در فهرست آثار تاریخی وفرهنگی کشور به ثبت رسیده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر