مطالعات جدید نشان می‌دهد که هر 8 ثانیه یک نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار می‌میرد، با توجه به رشد آمار افراد سیگاری، پیش‌بینی می‌شود آمار مرگ و میر در اثر مصرف دخانیات نیز افزایش یابد.
کد خبر: ۱۰۱۹۸۳۷
کدام کشورها بیشترین افراد سیگاری را دارند؟

به گزارش جام جم آنلاین، در سال 2015، تعداد افراد سیگاری جهان به یک میلیارد رسید و با توجه به اقدامات اطلاع‌رسانی درباره مضرات سیگار و همچنین ممنوعیت سیگار کشیدن در اماکن مختلف، تعداد سیگاری‌های جهان همچنان بسیار بالاست.

این مطالعه جدید که دانشمندان دانشگاه واشنگتن آن را انجام داده‌اند، نشان می‌دهد در هر 8 ثانیه یک نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار می‌میرد. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد، یک چهارم مردان و یک بیستم زنان به دلیل مصرف سیگار در معرض خطر مرگ ناگهانی هستند.

آماری که سازمان بهداشت جهانی درباره جمعیت سیگاری‌های جهان منتشر کرده،نشان می‌دهد، بیشترین سرانه مصرف سیگار در جهان به کشور کره‌ شمالی تعلق دارد.

بر این اساس 58.6 درصد کره‌ای‌های بزرگسال سیگاری هستند. بزرگسالان یونان با 51.7 درصد در رده دوم سیگاری‌ترین مردم جهان ایستاده‌اند. نائورو 49.3 درصد، روسیه 48.3 درصد، اوکراین 43.3 درصد، اتریش 43.3 درصد، بلاروس 42.4 درصد، صربستان 42.3 درصد، بوسنی و هرزگوین 42.2 درصد و ساموآ با 40.9 درصد، در رده‌های بعدی سیگاری‌ترین مردم جهان ایستاده‌اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
باسلام:مردم كره شمالی آنوقت با چه نفسی میخواهند بجنگند؟؟؟!!!!!
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
در خونخواری من حاضرم قسم بخورم امریكای شغال اول است پس لعنت بر امریكای شغال
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۶
برادر گرامی شما حتما حتما به پزشك مراجعه كنید.

نیازمندی ها