jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۰۱۳۵۶۷ ۰۳ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۳:۵۹

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

افزایش 3 درصدی ترددها در نوروز

رییس پلیس راهور ناجا گفت: طبق میانگین کشوری بی توجهی رانندگان به جلو، خستگی و خواب آلودگی آنها علت اصلی 40 درصد سوانح جاده ای نوروز امسال تاکنون و واژگونی خودروها بوده است.

افزایش 3 درصدی ترددها در نوروز

به گزارش جام جم آنلاین از سایت راهور، سردار تقی مهری در حاشیه بازدید از وضعیت جاده های خراسان رضوی گفت: پس از خستگی و خواب آلودگی علت وقوع بیش از 20 درصد تصادفات سرعت غیرمجاز و 15 درصد نیز سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خودروهاست.

وی گفت: از ابتدای طرح نوروزی امسال تا کنون تردد خودروها در سطح کشور بیش از 3 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته و استانهای خراسان رضوی، خوزستان، گیلان، مازندران، البرز، تهران و قزوین پرترافیک‌ترین جاده‌ها را داشته‌اند.

سردار مهری افزود: خط قرمز پلیس برخورد با تخلفات حادثه ساز و رانندگان پرخطری است که با سرعت زیاد و حرکات نمایشی و مارپیچ موجب مرگ دیگران می شود.

وی ادامه داد: در این راستا با هماهنگی دستگاه قضایی رانندگانی که پس از مصرف مواد الکلی و روانگردان اقدام به رانندگی کنند ضمن اعمال قانون با اختیارات قانونی توقیف و رانندگان به مرجع قضایی معرفی می شوند.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: با وجود اینکه افزون بر 2 میلیون خودرو سال 95 شماره گذاری شد و یک میلیون و 800 هزار نفر نیز گواهینامه جدید گرفته اند خوشبختانه امسال در سطح جاده ها وضعیت مناسبی داریم.

وی در عین حال تاکید کرد: جاده های کویری نیاز به ایجاد استراحتگاه‌های بیشتری دارند.

سردار مهری از رانندگان خواست با عجله وخستگی اقدام به رانندگی نکنند و ضمن توجه به علائم راهنمایی، سرنشینان نیز شرایط مناسبی را برای راننده فراهم کنند تا شیرینی سفر به تلخی تصادف تبدیل نشود.

وی با اشاره به این که تاکنون گره ترافیکی و در راه مانده ای در جاده های کشور نداشته ایم گفت: شهروندان حتما پیش از اقدام به سفر از طریق تماس با شماره تلفن 88255555 و سامانه تلفنی120 از وضعیت راه‌ها اطلاع حاصل کنند.

رییس پلیس راهور ناجا همچنین به ورود خیل عظیم مسافران به مشهد اشاره و بیان کرد: رانندگان باید در این کلانشهر با احتیاط بیشتر برانند و مراقب عابران پیاده باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: