jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۳۵۷۴   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در استودیوی ضبط فصل دوم مجموعه «محله گل و بلبل» از عوامل این برنامه تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در این دیدار که حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مشهد و کلات، حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی از حوزه ملایر و اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم نیریز و استهبان حضور داشتند ضمن تقدیر و قدردانی از دست‌اندرکاران این برنامه بر لزوم برنامه‌سازی در حوزه آشنایی هر چه بیشتر کودکان و خانواده‌ها با فضای مجازی تاکید کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر با بیان این‌که در تمام دنیا کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت و نظام فراگیری بر اهمیت آموزش در دوران طفولیت و کودکی تاکید می‌کنند، اظهار کرد: امروز اگر بخواهیم از آسیب‌های فضای مجازی مبرا باشیم باید به کودکان آموزش دهیم که در صورت نادیده گرفتن برخی موارد، این محیط نیز همانند فضای واقعی مشکلات و آسیب‌های جدی ایجاد خواهد کرد. یکی از بهترین طرق آموزش این موارد نیز استفاده از برنامه‌های تلویزیونی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از عوامل مجموعه «محله گل و بلبل2» تصریح کرد: این برنامه یکی از گمشده‌های ما در فضای فرهنگی کشور بود و از این رو به مشارکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران برنامه تبریک عرض می‌کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز ضمن ابراز این نکته که فرهنگ استفاده از فضای مجازی برای جامعه علی‌الخصوص کودکان که به مختصات و صدر و ذیل این محیط آشنا نیستند، باید جا بیفتد، اظهار کرد: یکی از راه‌های موثر برای آشناسازی کودکان و نوجوانا‌ن با فرهنگ فضای مجازی از دریچه هنر است و «محله گل و بلبل2» یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها در این زمینه است.

او ادامه داد: ما هم برای همین امروز به اینجا آمدیم تا به عوامل برنامه خدا قوت بگوییم زیرا اثربخشی این برنامه در میان کودکان بسیار تراز بالایی دارد.

اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی از حوزه نیریز و استهبان نیز در این دیدار تصریح کرد: دستورات اسلامی دین ما همانگونه که پیامبر اکرم(ص) و ائمه نیز بر آن تاکید داشته‌اند بر تربیت صحیح کودک استوار است.

وی افزود: قطعا بسیاری از مفاهیم و واژه‌ها از خلال برنامه‌هایی مثل «محله گل و بلبل» به میان جامعه و خانواده‌ها برده می‌شود. الحمدلله پخش حدود 30 برنامه از فصل دوم «محله گل و بلبل» تاثیر مثبت خود را بر قشر کودک و نوجوان داشته است.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: با توجه به این‌که فضای مجازی به نوعی تبدیل به فضای حقیقی شده باید آموزش حضور در این فضا به کودکان مورد توجه قرار گیرد و توزیع بودجه‌ها نیز در زمینه برنامه‌سازی بر اساس این اولویت‌ها صورت گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر