نشریات - جام ورزشی بانوان - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamnashriyat
جام ورزشی بانوان

کافه خبر

برای اولین‌بار یک زن دبیرکل فیفا شد

فاطمه سامبا دیوف به عنوان جانشین ژروم والکه فرانسه انتخاب شد و به این ترتیب به اولین زنی تبدیل ‏شد که مسئولیت دبیرکلی فیفا را به‌عهده گرفت.‏ سامبا دیوف که سنگالی است، در حالی عهده‌دار این مسئولیت شد که 21 سال ‏در سازمان ملل فعالیت داشت. او جانشین والکه می‌شود که به اتهام فروش غیرقانونی بلیت‌های جام ‏جهانی 2014 از کار برکنار شده بود.‏

بکی همن؛ اولین مربی زن تاریخ لیگ NBA

«بکی همن» اولین مربی زن تاریخ لیگ NBA لقب دارد. بازیکن پیشین لیگ بسکتبال زنان آمریکا (WNBA) که از سال 1999 تا 2014 برای تیم‌های نیویورک لیبرتی و سن آنتونیو استارز بازی می‌کرد، پس از آن‌که با سن آنتونیو اسپرز به توافق رسید، خود را به عنوان اولین مربی زن تمام وقت شاغل در لیگ حرفه‌ای بسکتبال مردان آمریکا معرفی کرد.

با دنیا فکوریان یکی از برترین بانوان سوارکار ایرانی

بانوان سوارکار از آقایان موفق‌ترند

لذت پریدن از ارتفاع، کورس، رقابت، سوار شدن بر اسب و لذت سوارکاری. این لذت‌ها را فقط یک سوارکار می‌تواند حس کند. سوارکاری ورزشی است که از دور لوکس و تفریحی به‌نظر می‌آید، اما وارد شدن به آن و شروع کار به صورت حرفه‌ای نشان می‌دهد که سختکوشی و تمرین حرف اول را می‌زند. البته پس از این سختکوشی‌ها دنیایی از هیجان و لذت انتظار سوارکار را می‌کشد.

ملی‌پوشان هاکی در اردو

دومین مرحله اردوی تیم ملی هاکی بانوان از شنبه گذشته در کرمان آغاز شد و به مدت یک هفته نیز ادامه خواهد داشت.

حال و روز تیم ملی هندبال در فاصله 100 روز تا آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا

بدون سرمربی، بدون اردوی تمرینی!

شانزدهمین دوره رقابت‌های هندبال بانوان قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان قرار است شهریورماه سال جاری در اردن برگزار شود، جایی که تیم ملی هندبال بانوان ایران هم به میدان می‌رود.

با نگین دادخواه، اولین و تنها بانوی مدال‌آور

تاریخ اسکیت سرعت ایران می‌خواهم جزو 10 نفر برتر جهان باشم

تاریخ اسکیت ایران در بخش بانوان فقط یک بار مدال آسیایی به خود دیده است؛ مدالی به رنگ برنز که سال 2006 توسط نگین دادخواه در رقابت‌های 200 متر سرعت به دست آمد. حالا 10 سال از آن روزها می‌گذرد، اما باز هم تنها کسی که در اسکیت بانوان حرف اول را می‌زند و با بلند پروازی به دنبال تکرار آن مدال و ایستادن روی سکوی قهرمانی آسیاست، کسی نیست جز نگین دادخواه ؛ او که در 26 سالگی حالا به اوج پختگی رسیده است و مصمم‌تر از همیشه تمرین می‌کند.

بانوی اول

جمیله سروری، تنها بانوی المپیکی ژیمناستیک

نیم قرن فعالیت در یک رشته ورزشی شوخی نیست. نیم قرن تکاپو در تمام رده‌های سنی و فعالیت در ارکان مدیریتی مختلف بدنه ورزش و بخصوص ژیمناستیک کار بسیار بزرگی است که از پس هر کسی برنمی‌آید.

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر