سرا - خواندنی ها - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

خواندنی ها
سانسوریا؛ گیاهی آسان و کم‌توقع

آشنایی با یک گیاه تصفیه‌کننده دیگر

سانسوریا؛ گیاهی آسان و کم‌توقع

۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

گیاه سانسوریا، گیاهی زیبا و لوکس با مقاومت بالا و همیشه سبز است که نگهداری آن برای افراد مبتدی در پرورش گیاهان بسیار آسان است و برای طراحی و دکوراسیون کاربرد  زیادی دارد. گیاه سانسوریا با توجه به خاصیت جذب سمومی مانند فرمالدئید از محیط و تولید اکسیژن در هوا، طرفداران زیادی دارد و می‌توان در فضاهای باز و بسته مانند ادارات و آپارتمان به خصوص در اتاق خواب از آن استفاده کرد.

گیاهی مناسب اتاق‌خواب!

آگلونما برخلاف گیاهان دیگر در تمام طول شب نیز اکسیژن تولید می‌کند

گیاهی مناسب اتاق‌خواب!

۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

گیاه آگلونما را با نام گیاه همیشه سبز چینی نیز می‌شناسند. علاوه بر زیبایی بسیار زیاد آگلونما، این گیاه برای جذب انواع آلاینده‌ها بسیار مناسب است. این گیاه مقاوم زیستگاهش در اندونزی و مالزی است و در طول زندگی خود طراوت و سبزی‌اش را حفظ کرده است. در کنار این زیبایی می‌توانیم مقاومت بالا و فواید آن را نیز ببینیم. همه این موارد آگلونما را به گیاهی مناسب آپارتمان تبدیل می‌کند.

جلوه گیاه برگ‌پهن فیکوس به طراحی داخلی خانه شما

آشنایی با گیاه آپارتمانی زیبا و مقاوم

جلوه گیاه برگ‌پهن فیکوس به طراحی داخلی خانه شما

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵

گلدان فیکوس الاستیکا که گاه در ایران به آن فیکوس آلمانی نیز گفته می‌شود، از آن دسته گیاهان عالی برای تصفیه هوا و جذب آلایندگی‌هاست. گل فیکوس الاستیکا از گیاهان بسیار زیبا و مقاوم با برگ‌های چرمی و پهن و در رنگ‌های مختلف موجود است. این گیاه بومی هند و اندونزی است و در خاستگاه خود تبدیل به درختی بزرگ می‌‌شود و تا ارتفاع زیادی رشد می‌کند اما در گلدان و در برخی مناطق آن را به‌عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری می‌کنند.

ضدبخارکردن عینک شنا به روش خمیردندانی!

ضدبخارکردن عینک شنا به روش خمیردندانی!

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

شاید برایتان جالب باشد بدانید خمیردندان فقط برای شست‌وشوی دندان‌ها و پاک کردن جرم از روی آنها نیست و کاربردهای دیگری هم دارد؛ کاربرد‌های عجیبی که شاید باور نکنید!

تصویر مغفول یلدا در سینما

تصویر مغفول یلدا در سینما

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

گرچه در سینما و در فیلم، ایده، داستان و روایت و فیلمنامه حرف اول را می‌زند اما تصویر هم در میزان اهمیت اگر بیشتر از ایده و داستان نباشد، کمتر نیست. نور، رنگ و ترکیب، زیبایی می‌آفریند و مخاطب را جذب می‌کند. با توجه به این‌که در کدام ژانر قرار است فیلم ساخته شود، استفاده از لوکیشن‌های جذاب، جلوه‌های ویژه و تصاویر منحصربه‌فرد و در عین حال آشنا و قابل‌قبول هم اهمیت دارد. انتخاب درست و دقیق یک رویداد یا لوکیشن برای این‌که روایت فیلم در آن اتفاق بیفتد، باعث جذب مخاطب و ماندگاری اثر می‌شود.

اشک آخر روایت یک فرزندخواندگی متفاوت

اشک آخر روایت یک فرزندخواندگی متفاوت

۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲

اشک آخر روایتی از زندگی جوانی به نام اشکان است که از جبهه برگشته و مجروح و بستری‌شده اما این موضوع با ماجرای دیگری همراه می‌شود؛ هویت‌واقعی‌‌اش.

پروژه پدری

کتابی جذاب از احساسات مردانه

پروژه پدری

۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳

در روایت‌های مربوط به فرزندآوری و دوران بارداری و زایمان و بزرگ شدن بچه‌ها، عموما نقش مادران پررنگ‌تر از پدران است و بیشتر از خاطرات، احساسات، مشکلات، خوشی‌ها و سختی‌های مادرانگی گفته می‌شود تا حال و حس و درگیری‌های پدران. اما نشر اطراف در کتاب پروژه پدری، سراغ روایت مردان از پدرانگی‌های‌شان رفته است. خانم فاطمه ستوده، دبیر مجموعه 15روایت از 15پدر جوان را در این کتاب گردآوری کرده که هرکدام گوشه‌ای از نقش عظیم پدری را در تجربه زیسته خود بیان کرده‌اند. بخشی از روایت‌ها به مسائل تربیتی و روابط پدر و فرزندی پرداخته‌اند. مانند مهدی حمیدی‌پارسا که در روایت بچه آدم، بسیار عالی بحث تربیت را پیش کشیده و به نظرم مهم‌ترین روایت این کتاب را نوشته است. او و همسرش از روش‌های مختلف استفاده کرده‌اند تا دخترشان را به نحو احسن تربیت کنند و از او یک بچه حرف گوش‌کن و منظم و مبادی آداب بسازند. مطالعه این روایت برای همه پدر و مادرهای سختگیر واجب است.

آقایان بخوانند

آقایان بخوانند

۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

داشتن فرزندان سالم و صالح، آرزوی قلبی هر انسانی است اما خانواده به‌عنوان فضای پرورش فرزندان، در شکل‌گیری شخصیت آنها بسیار موثر است و طبیعتا یک خانواده رشدیافته و سالم مرهون وجود رابطه مؤثر و سالم زن و شوهر است.

نیازمندی ها